www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Frica


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest doftorul

Se cheama "efectul smanes" in unele parti, ii mai zice si "patratimea cojonesului" prin altele si de obicei provine de la stackuri Marshall, Mesa ori MH :) cand dai ochii mai rar cu ele la volume peste 10 si cum ziceai cu gainu' dat peste cap !

 

Antidotul ?

 

Doze active pe chitara :) , un Rocktron Gainiac in blana in loop, un Vodoo Valve dupa el si expunere treptata de cate 5 minute la riffuri executate pe drop liber,cu pauza de tigara intre sedinte ca sa mai relaxeze si manutele alea ostenite :)

 

 

 

Cu doi ani in urma montam in BKK pentru un mare festival cultural asiatic si eram din intamplare in fata peretului PA-ului, cand s-au gasit la glume colegii mei si a "zvacnit" unul din ei un gi gi muted si un giiiiiiii si mi-a dat sangele pe nas la propriu. Am avut nevoie de 2 ore ca sa incep sa mai aud si altceva decat un tiuit peste un fond foarte jos si ma mancau efectiv timpanele. Prostia a mare a mea a fost ca nu mi-am pus doape si eram chiar cu capatana lipita de o fata de boxa. PA-ul era de 50.000 W :( si mi-au zis colegii ulterior ca mixerul era blana.

Link to comment
Share on other sites

Cu doi ani in urma montam in BKK pentru un mare festival cultural asiatic si eram din intamplare in fata peretului PA-ului, cand s-au gasit la glume colegii mei si a "zvacnit" unul din ei un gi gi muted si un giiiiiiii si mi-a dat sangele pe nas la propriu. Am avut nevoie de 2 ore ca sa incep sa mai aud si altceva decat un tiuit peste un fond foarte jos si ma mancau efectiv timpanele. Prostia a mare a mea a fost ca nu mi-am pus doape si eram chiar cu capatana lipita de o fata de boxa. PA-ul era de 50.000 W :) si mi-au zis colegii ulterior ca mixerul era blana.

 

ce colegi idioti. Poti te rog sa-mi explici semnificatia termenului "blana" in contextul asta?

Link to comment
Share on other sites

Acum cateva luni am avut parte de una dintre cele mai cioudate senzatii simtite de mine vreodata. Eram intr-o camera relativ mica cu o chitara si un stack dat in spume (volumul la 10). Dupa cateva secunde de "cantat" mi s-a facut frica dar nu de ceva anume. Era o stare insistenta de frica si atat. Stiam ca nu se poate intampla nimic rau dar senzatia a persistat si a m-a bantuit inca vreo cateva ore dupa. Sunt eu ciudat sau e un fenomen cunoscut ce se petrece la volume mari ?

 

Ciudatã senzație... Încerc o soluție:

"Frica de oameni este o cursã, dar cel ce se încrede în Domnul n-are de ce sã se teamã." (Proverbe 29:25)

"Mã încred în Dumnezeu, ºi nu mã tem de nimic: Ce pot sã-mi facã niºte oameni?" (Psalmi 56:11)

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.