www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Trooper Si X-plod, 27 Noiembrie, In Suburbia


Guest Blackout
 Share

Recommended Posts

Guest Blackout

Marti, 27 noiembrie 2007, in clubul "Suburbia" (str. Selari, nr. 19), incepand cu ora 20, va avea loc un concert Trooper de promovare a box-set-ului "Amintiri". Incalzirea publicului o va asigura trupa X-plod.

Link to comment
Share on other sites

nu e gratuit, crede-ma ca stiu nishte baieti care dau bani grei pentru treaba asta!, iar o clona, ramane o clona...

in rest, gogi, bafta la concertul cu alias, sunt convins ca o sa iasa bine, cunosc ambele trupe si o sa fie o reusita! mersi ca ramai alaturi de x-plod, ca intotdeauna..., inca de la primul lor concert, stii tu, la preoteasa...

 

rock on!

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

:) omul si-a rascumparat "rautacismul" :) cerandu-si scuze.Nu cred ca avea rost un altfel de reply, doar daca topicu tre sa fie neaparat sus :( ...in cazul asta uite ca am ajutat si eu la treaba :)

 

+1 .asa e cand vezi peste tot conspiratii.

in alta ordine de idei bafta la concert si sa cante pustii misto ca de obicei

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Uite Jake, ca sa fii multumit, te anunt ca Trooper va urca pe scena la ora 21. Chiar daca ajungi mai devreme, man, nu e nevoie sa intri in club si sa risti sa te "incalzesti", te poti plimba pe afara...vei fi in centrul vechi al Bucurestilor, deci ai ce vedea, iar auzul iti va fi protejat!

Link to comment
Share on other sites

Uite Jake, ca sa fii multumit, te anunt ca Trooper va urca pe scena la ora 21. Chiar daca ajungi mai devreme, man, nu e nevoie sa intri in club si sa risti sa te "incalzesti", te poti plimba pe afara...vei fi in centrul vechi al Bucurestilor, deci ai ce vedea, iar auzul iti va fi protejat!

 

:)

o intrebare pt chitaristul de la xplod,dar cred ca freelnacer sau balckout imi pot raspunde:cum l-a impulsionat faptul ca a putut canta cred ca eu ca de la inceput pe niste chitare bune?si care crede ca ar fi fost diferenta in sti si interpretare daca nu ar fi avut parte de ele?cu respect,mihai

Link to comment
Share on other sites

Uite Jake, ca sa fii multumit, te anunt ca Trooper va urca pe scena la ora 21. Chiar daca ajungi mai devreme, man, nu e nevoie sa intri in club si sa risti sa te "incalzesti", te poti plimba pe afara...vei fi in centrul vechi al Bucurestilor, deci ai ce vedea, iar auzul iti va fi protejat!

 

Eu am vrut sa incheiem aici mica noastra controversa,dar vad ca tu si freelancer tot insistati si mai mult rautatile vad ca vin din partea voastra.Stimate blackout,crede-ma ca daca vin la concert mai bine stau afara (daca ajung mai devreme) sau o sa vin direct la ora 21 decat sa ascult trupa voastra.Nu am nimic cu voi ,dar intelege ca eu vreau sa ma duc la Trooper si nu imi place sa imi fie bagata pe gat o alta formatie.E o problema des intalnita pe la noi,aceea ca dai banii pe bilet la o formatie si in deschidere trebuie sa stai sa-i asculti pe altii,mai ales ca este posibil sa nu iti placa.Eu inteleg ca voi vreti sa va promovati trupa,sa-i duceti pe la concerte si asa mai departe,dar asta nu inseamna ca trebuie sa le-o bagati oamenilor pe gat.Si apoi,cautand mai multe despre voi ,vad ca nu e singura data cand va atacati din senin si uneori chiar fara nici un motiv.

Un exemplu pe care l-am gasit ar fi festivalul "Aici Semenic" unde l-ati atacat pe Cosu pentru ca nu v-a convenit nota lui.Acesta este un forum care cred ca ne da dreptul la libera exprimare si fiecare isi poate spune opinia:imi place/nu-mi place,agreez/nu agreez ,etc. Atitudinea lui freelancer si a lui blackout este una comunista si impusa .Frate,daca nu-mi place nu ma poti obliga tu sa-mi placa!Daca nu-mi place nu incerca sa ma convingi ce cool sunteti!Pur si simplu,nu vreau sa vad x-plode.Nu am jignit pe nimeni prin faptul ca am zis ca nu imi place si nu aveti absolut nici un motiv sa va simtiti tinta vreunei conspiratii!

Nu sunt clona pe forum,am un singur cont.

Nu m-a platit nimeni sa fac reclama negativa formatiei!

Si ca sa citez pe unul dintre voi:

"Suntem constienti de valoarea mediocra a trupei noastre si ne dorim ca totdeauna, deasupra noastra, sa fie trupe mai valoraoase si care sa acceada pe piata occidentala"

Pai si atunci,daca voi recunoasteti treaba asta si sunteti constienti,ar fi mai corect sa lasati publicul sa va aprecieze la valoarea justa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

in loc sa ne mandrim ca inca sunt oameni care fac muzica, repeta, se sacrifica, fie ei si mediocri sau super geniali, dau concerte si se straduiesc cat pot ei de mult, apar ciondaneli de genul asta... nu iti convine de x-plod... nu te obliga nimeni sa te duci... vrei numai trooper, du-te tata la 21:00 si gata. nu imi place competitia asta acra intre trupe si oameni... competitia ar trebui sa fie ceva frumos, fiecare putand sa se ambitioneze, ca prin urmare sa iasa ceva mai frumos decat pana acum... numai asa valoarea muzicii ar putea creste!

Link to comment
Share on other sites

Guest mishu13

\m/ ma bag si eu la concert.

Eu alta chestie nu inteleg:

1) Daca tot poti vedea mai multe formatii pe acelasi bilet, de ce sa nu o faci?

2) Poate sunt oameni (cum sunt eu) care vor sa auda cat ami multe trupe. Chiar sunt curios cum suna X-plode si sunt sigur ca vor face o impresie buna.

3) Cum au mai zis si altii, nu e un concert obligatoriu.

 

 

Bafta si sper sa fie un concert rupere \m/ :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Jake, imi cer scuze daca te-a deranjat ceva din cele scrise de mine.

Te priveste ce muzica sau ce formatii asculti. Concertul despre care vorbim este un tot unitar : X-plod si Trooper! Punct. Noi nu te obligam sa asculti vreuna din formatii. Esti un om liber, faci ceea ce vrei. Ideea era simpla (iar mishu13 a subliniat-o) : la aceiasi bani, canta doua trupe! In rest, n-am de gand sa mai discut despre lucruri deja ingropate!

Mai pot face altceva pentru tine?

Link to comment
Share on other sites

Ma mir si eu de disputa asta inutila: e la ordinea zilei ca o trupa sa aiba alta trupa (cel putin una, daca nu mai multe) in deschidere.

Asa a fost pe la toate concertele la care am fost, si au fost destule. Cred ca singurii pe care i-am vazut fara Special Guest au fost Europe si Yngwie Malmsteen.

 

E frumos ca Trooper ii iau pe X-plod in deschidere, nu e pt. prima data. Chiar nu vad ce e rau in asta.

Link to comment
Share on other sites

:)

o intrebare pt chitaristul de la xplod,dar cred ca freelnacer sau balckout imi pot raspunde:cum l-a impulsionat faptul ca a putut canta cred ca eu ca de la inceput pe niste chitare bune?si care crede ca ar fi fost diferenta in sti si interpretare daca nu ar fi avut parte de ele?cu respect,mihai

 

n-a cantat deloc pe chitare bune de la inceput. ca orice incepator a luat-o cu un pack behringer - chitara pe care, iata, colegul nostru de forum, andrei sora (cred ca nu ma-nsel) a castigat un concurs in fata mai multor chitaristi foarte talentati, am fost acolo si am vazut - apoi a trecut la un grosmann copie N4, care suna destul de bine, desi fara suficient sustain, apoi pe un ibanez rg321... dupa care, considerand el ca vrea sa se apuce de performanta, iar eu ca are acele calitati necesare unui salt calitativ, am luat un fender higway one... desi fenderul este ultimul din seria made in USA, trebuie sa-ti spun ca diferenta a fost evidenta, in ceea ce-l priveste, soundul fender, dar si lectiile cu cyfer l-au facut sa mai lase metalele bengoase si sa se indrepte spre ceea ce ar trebui sa faca orice chitarist, anume spre muzicalitate...ca sa inchei si sa nu-i plictisesc pe ceilalti, a contat foarte mult si mai ales, o chitara de calitate l-a facut sa simta exact ceea ce canta, dar mai ales sa deduca cum se poate controla ceea ce canta, indreptandu-se, usor-usor, spre ceea ce cauta toata lumea, feelingul chitaristului, care fie ca esti petrucci, malmsteen, bb king, SRV, se cheama momentul acela deosebit cand instrumentistul devine una cu instrumentul... cristi se afla abia la primii pasi pe acest drum, pe care eu le doresc tuturor sa-l strabata, iar aici pe forum sunt destule talente, unii, mai vechi au izbutit sa ajunga, altii sunt pe aproape. colegul nostru felix avea mare dreptate cand spunea ca cu un instrument bun incepi sa canti cu adevarat... eu nu spun nici o noutate, dau doar dreptate preopinentilor mei, care au sustinut asta in destule topicuri. cred ca mult mai bine ar putea sa-ti vorbeasca despre asta rares totu, toni dijmarescu, karpi, cyfer, felix, cearny etc. care au batut chitara in lung si-n lat...

Link to comment
Share on other sites

azi, concert "trooper" in suburbia. numai la acest eveniment box-setul "amintiri" - ce contine trei albume ale trupei, plus un dvd cu videoclipuri si un documentar, toate "amblate" intr-o carte scrisa de componentii formatiei - se va gasi la pretul promotional de 30 roni...

 

pretul biletului - 10 roni

post-596-1196144050_thumb.jpg

post-596-1196144072_thumb.jpg

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

desi fenderul este ultimul din seria made in USA, trebuie sa-ti spun ca diferenta a fost evidenta, in ceea ce-l priveste, soundul fender, dar si lectiile cu cyfer l-au facut sa mai lase metalele bengoase si sa se indrepte spre ceea ce ar trebui sa faca orice chitarist, anume spre muzicalitate...

 

 

parerea dumneavoastra domnule freelancer

 

( nu am putut trece peste fraza asta, nu o luati ca pe vreun repros)

Link to comment
Share on other sites

Guest mishu13

Aseara, X-plod a dat liber la greu @-) Cel mai mult mi-a placut cand vocalul de la X-plod a cantat cu Coiotul piesa "Tari ca muntii". Dar cred ca toti care i-au auzit sunt de aceeasi parere: sunt mult peste multe trupe de amatori de la noi.

Link to comment
Share on other sites

@jake: Desi ai fara indoiala un pic de dreptate cand spui ca tu vrei sa asculti numai trupa pentru care ai platit, te anunt ca trupa aia pentru care ai platit tu n-ar fi ajuns acolo fara sa cante in deschiderea altor trupe pentru care platisera alti oameni. Nu exista trupa care sa cante direct ca headliner, sunt anumite etape prin care trebuie sa treaca toata lumea.

Edited by Morgan
Link to comment
Share on other sites

@jake: Desi ai fara indoiala un pic de dreptate cand spui ca tu vrei sa asculti numai trupa pentru care ai platit, te anunt ca trupa aia pentru care ai platit tu n-ar fi ajuns acolo fara sa cante in deschiderea altor trupe pentru care platisera alti oameni. Nu exista trupa care sa cante direct ca headliner, sunt anumite etape prin care trebuie sa treaca toata lumea.

 

 

sunt total de acord ,pt ca si trooper a cantat in deschidere la multe alte concerte (de ex. la Sepultura),dar daca ai citit mai sus eu am pus o intrebare si lumea mi-a sarit repede in cap.Daca tot promova concertul nu putea sa raspunda si atat?Probabil ca in viitor o sa ma duc si la x-plod,dar numai dupa ce o sa sune cel putin la fel de bine ca trooper ...

Eu zic sa inchidem topicul aici pentru pur si simplu nu are sens sa discutam despre nimic

Link to comment
Share on other sites

Guest mishu13

Evident ca nu a sunat la fel de bine ca Trooper (diferenta de varsta este de cel putin 15 ani si diferenta de vechime este si ea mare). Dar nu cred ca ma contrazice nimeni cand zic ca x-plode au sunat totusi bine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.