www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O înregistrare Scurtã (1:13)


GhitaB
 Share

Recommended Posts

Am combinat o chitarã armonie, cu un fel de bas (nu chitarã bas...), o încercare de solo... ºi a ieºit ghiveciul ãsta... :) Pãrerile dumneavoastrã mã vor ajuta... Vreau sã devin chitarist...

 

felicitari pt idee,melodia este frumoasa.desigur si cred ca si tu intelegi asta mai este de lucru la tehnica.

Link to comment
Share on other sites

Merci. :) Am fãcut-o în grabã... cu Ibanezul meu electroacustic (vãd cã îți plac Ibanezurile :) )...

 

faceam si eu chestii de genul asta dar acum mi-am dat seama ca neavand o placa de sunet buna mai mult imi faceau nervi fasaielile si tot felul de zgomote.

cu ibanezurile e o poveste intreaga,la inceput eram impotriva..fenderist asa:) mai apoi am stat si am analizat situatia si acum nu imi pot imagina sa nu cant pe ibanezuri desi inca nu am valaoarea la care sa pot emite pretentii.

mai lucreaza cu metronomul si scrie pe foaie ce vrei sa canti,repeta si inregistreaza.mi-ar placea sa canti curat toata melodia de la cap la coada si sa o postezi.

Link to comment
Share on other sites

faceam si eu chestii de genul asta dar acum mi-am dat seama ca neavand o placa de sunet buna mai mult imi faceau nervi fasaielile si tot felul de zgomote.

cu ibanezurile e o poveste intreaga,la inceput eram impotriva..fenderist asa:) mai apoi am stat si am analizat situatia si acum nu imi pot imagina sa nu cant pe ibanezuri desi inca nu am valaoarea la care sa pot emite pretentii.

mai lucreaza cu metronomul si scrie pe foaie ce vrei sa canti,repeta si inregistreaza.mi-ar placea sa canti curat toata melodia de la cap la coada si sa o postezi.

 

Ok. Voi încerca... Nu prea am mult timp de chitarã în ultimul timp ºi poate nu o voi posta prea curând...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.