www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre Procesoare,mai Exactd Headphone Out


Guest En1gma
 Share

Recommended Posts

Deci problema este ca vreau sa iau cadou un procesor.Persoana respectiva sta la bloc,si pur si simplu nu pot sa-i iau un amp din cauza ca deranjeaza vecinii( izolare fonica proasta).M-am decis la un procesor.

Intrebarea mea este: as dori ceva in gama 80-120 euro aprox; vreau un procesor care sa aibe un headphone out bun, adica sa se auda relativ asemanator cum ar suna bagat intr-un amp.Eu incercasem Korg AX 1500G si nu prea m-a uimit cum suna prin casti.

Principala varianta ar fi Line 6 Pocket Pod.L-a incercat cineva/ eventual cu iesirea de casti?

Astept pareri :)

numai bine

Link to comment
Share on other sites

Pocket pod-ul mi se pare genial pt repetat, si nu numai (desi ma cam indoiesc ca il poti folosi live)

Cauta pe youtube pocket pod si o sa gasesti 1-2 sample-uri. Cei de la line 6 se lauda ca ar fi varianta mai mica a vestitului pod 2.0, desi mai sunt unii sceptici in aceasta privinta.

 

edit: intrebare pt cei din bucuresti: Pocket pod-ul este disponibil si magazine gen muzica, mc music etc? Adica daca am unde sa il probez/cumpar.

Edited by Soulmaster
Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov
Deci problema este ca vreau sa iau cadou un procesor.Persoana respectiva sta la bloc,si pur si simplu nu pot sa-i iau un amp din cauza ca deranjeaza vecinii( izolare fonica proasta).M-am decis la un procesor.

Intrebarea mea este: as dori ceva in gama 80-120 euro aprox; vreau un procesor care sa aibe un headphone out bun, adica sa se auda relativ asemanator cum ar suna bagat intr-un amp.Eu incercasem Korg AX 1500G si nu prea m-a uimit cum suna prin casti.

Principala varianta ar fi Line 6 Pocket Pod.L-a incercat cineva/ eventual cu iesirea de casti?

Astept pareri :)

numai bine

 

Eu am un Pod poket si se aude foarte bine la casti. Are si intrare pentru cd/mp3 ca sa practici cu backtrack. Apoi iesirea pentru casti merge si direct in calculator. O mica problema e ca se vinde fara adaptor si bateriile se termina repede.

Link to comment
Share on other sites

Eu am un Pod poket si se aude foarte bine la casti. Are si intrare pentru cd/mp3 ca sa practici cu backtrack. Apoi iesirea pentru casti merge si direct in calculator. O mica problema e ca se vinde fara adaptor si bateriile se termina repede.

 

Ok, mersi de raspuns.Atunci raman la pocked pod :)

La Pandora nu-mi place design-ul :)

Link to comment
Share on other sites

sorry> m-am mai documentat si uite ce am gasit> http://guitarshop.ro/produse.php?scid=45

unele sunt chiar in stoc

nu as putea sa iti spun de ce nu imi aduc aminte sa le fi vazut in magazin.. am memoria scurta..

 

daca te referi la guitar port, ala e altceva, desi nu imi dau seama exact pentru ce e bun. pocket pod e asta http://line6.com/pocketpod/index.html?utm_...pocket+Gear+Mid

 

 

si sa stii ca n-ai nevoie de chiar atat de mult "sange" ca sa mergi in rahova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.