www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Material De Pickguarg


B0g
 Share

Recommended Posts

Hello

stiu ca's o gramada de topicuri legate de pickguard, dar nu am gasit nicaieri o informatie precisa referitor la unde s'ar putea gasi un material potrivit pentru construirea unui pickguard. Ma refer la ceva de plastic - plexiglass... cam pe unde s'ar gasi si cam ce grosime ar trebui (daca se gasesc in diferite dimensiuni).

 

Multzam mult anticipat :) ... si daca aveti ceva referinte despre magazinele de profil din Iasi ar fi super :)

 

B0g

Link to comment
Share on other sites

Hello

stiu ca's o gramada de topicuri legate de pickguard, dar nu am gasit nicaieri o informatie precisa referitor la unde s'ar putea gasi un material potrivit pentru construirea unui pickguard. Ma refer la ceva de plastic - plexiglass... cam pe unde s'ar gasi si cam ce grosime ar trebui (daca se gasesc in diferite dimensiuni).

 

Multzam mult anticipat :) ... si daca aveti ceva referinte despre magazinele de profil din Iasi ar fi super :)

 

B0g

 

Daca sau pana nu gasesti altceva ...tava de plastic ...sunt de toate tipurile si culorile .

 

Sau cutii , dulapioare de plastic de baie ,sau usitele de la tot felu de masti de nise din baie , de obicei albe si lucioase si nu prea groase.

 

Sidef , ai putea gasi la un atelier de reparatii acordeoane , daca se mai repara.

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa intrebi pe la librarii ca s-ar putea sa aiba plexiglass de diferite culori...eu tot le vad pe colegele de la arhitectura cum merg si isi cumpara asa ceva pentru proiectele lor...se gasesc in dreptunghiuri de aproximativ 20 cm*30 cm si nu cred ca sunt foarte scumpe...grosimea este aprox 2 mm, deci numai buna pentru un pickguard... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.