www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Alex Tomaselli Blues Band


Guest PhenomenOn
 Share

Recommended Posts

Guest PhenomenOn

Vineri , 12 octombrie, Alex Tomaselli Blues Band canta in Big mamou, in deschidere va canta trupa de copii Phenomenon. Concertul se desfasoara la ora 21:00. Veniti cat mai multi , garantam ca o sa fie bine :):)

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Mult succes alex tomaselli blues band - oricare ar fi componenta ta... :)

 

Ne vedem vineri la mamu. In gasca mare speram...

 

P.S : alex tomaselli este un muzician deosebit indiferent orice orice ar spune... cat despre numele trupei... daca omului ii place atunci e perfect...

 

 

Hai sa-l sustinem la mamu.... !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

Sincer, nu stiu componenta trupei, shtiu doar ca Alex Tomaselli o sa cante cu vocea si inca un instrument :) (Instrumentul acela cred ca e chitara)

Link to comment
Share on other sites

nu intelegeti gresit... nu am nimic nici cu alex tomaselli nici cu george baicea ..... canta amandoi f bine si sunt convins ca au cantat cu f multi oameni f buni

 

cine ma cunoaste stie ca nu as zice nimic aiurea, sau sa atac pe cineva fara motiv...

in postul anterior am avut o mica obiectie cu numele trupei atat, iar cand am zis ca pe baicea il inteleg a fost destul de ironic ( nu m-am dat in vant dupa "SRV_ul" romanesc niciodata)...... ca sa incheiem chestia cu " numele + blues band" dupa parerea mea este un titlu care se castiga cu ffffffffffffff multa munca si suflet ...si pana cand un club din america de blues nu va cere trupei X de blues din RO sa cante in acel club .....intelegeti voi....

 

SI DA FIECARE ISI PUNE CE NUME VREA LA TRUPA normal.... eu doar ma bucur ca se canta blues ..cel putin asa zice numele trupei

Link to comment
Share on other sites

Rareº, nu e cazul sã-l înțepi pe Baicea din cauza unor afirmații fãcute de Burb. Din câte ºtiu eu, Burb nu e purtãtorul de cuvânt al lui Baicea ºi nici din staff-ul lui. Cât despre chitanțele tãiate la vamã, le-o fi tãiat el pe atunci, dar tot atunci mai cânta ºi cu un "oarecare" Alexandru Andrieº.

 

Burb, oricine îºi poate face o trupã cu numele lui. Trebuie acum sã ai un anumit statut pentru asta, sau cum? Crezi cã are cineva o problemã dacã ai tu o trupã Mihai Despan Blues Band? Dimpotrivã! Þi-ai strâns niºte oameni sub numele ãsta, MORE POWER TO YOU!

Foarte tare!

Deci de fapt chiar este Baicea Blues Band, numai cã fãrã Baicea :)

Nu l-am intepat pe Baicea.Pur si simplu am expus niste fapte absolut reale,ca Burb si ceilalti care ar pune asa ceva sub semnul intrebarii sa inteleaga.Nu am denaturat adevarul in niciun fel,nu i-am adus D-lui Baicea niciun afront sau prejudiciu de imagine,am relatat un adevar.Daca politia bluesului s-a autosesizat,nu e treaba mea :) sa fiti sanatosi.

Din punctul meu personal de vedere,epitetul "oarecare" la adresa lui Andries este corect !

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Phenomenon RULLLLLLZ

 

Multumim mult, dar dupa cat ati observat, toti am fost obositi si stresati pentru ca inainte am mai cantat in club a. Ne cerem scuze daca nu v-a facut placere sa ne ascultati....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.