www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Washburn N1


Xpiral
 Share

Recommended Posts

Dupa mult chin m-am decis sa-mi cumpar un washburn n1 am facut comanda si il astept (cu nerabdare).

Eram curios daca sunt posesori al acestui model care pot sa ma ajute cu niste sfaturi de gen ce sa fac ce sa nu fac cu ea.. sa am grija sa.. si daca am facut o alegere buna. Nu stiu dc pun aceste intrebari dupa ce deja am comandat chitara dar intr-un fel e mai bine.

Link to comment
Share on other sites

e o chitara faina. eu am incercat una acum vro 4 ani si una anu asta.

ai putea in timp sa schimbi dozele, cele stc cu care vine nefiind cine stie ce...sunt asa mai...moi.

da in rest gatul e fain, satin finish, potrivit de gros, si mai nou are potentiometru push pull pt splitare.

fara sa fi studiat mult chitara, asa ca o prima si secunda impresie, este o chitara care isi face banii, in aceeasi liga cu squier

Link to comment
Share on other sites

ah e bine ca nu o sa regret, ms de reply. Am citit pe net zicea lumea pe un forum ca multzi schimba dozele alea initiale dar nu ar trebui ca-s tari si nush ce ca au un sound mai deosebit si ca le-au mai folosit astia d la washburn la chitari mult mai scumpe (nush ce sa zic pare putin probabil), oricum momentan nu ma gandesc la schimbat de doze.

Ce e ala potentiometru push pull? :)

Link to comment
Share on other sites

potentiometru push pull este pentru coil split, adica folosesti humbuckerele ca single coils. Cel putin cred ca m-am exprimat bine

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.