www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ma Freaca Ceva La Cap...


serban
 Share

Recommended Posts

Salutare oameni buni.

 

Stiu ca nu am mai intrat pe aici de muuuult timp dar am avut bac admitere alea alea. Ma rog, eu vin aici cu o intrebare, deoarece am nevoie de ajutorul vostru. E vreunul dintre voi la Facultatea de Jurnalism si Stiintele Comunicarii? Poate chiar in anul 2? Daca e, poate va zic si de ce vreau sa stiu, dar momentan mi-e rusine. Nu faceti misto de mine va rog, sunt vulnerabil :)

Link to comment
Share on other sites

Asa de evident e?! E vorba de o gagica :)

 

Tot ce stiu e ca e anul 2 si originara din Braila... Mai micuta de inaltime, bruneta, ochi verzi/caprui. Am intalnit-o la Muse si va dati seama ca am fost suficient de bou incat sa n-o intreb nici macar cum o cheama...

 

Help?

Link to comment
Share on other sites

ce ti'e si cu amorul asta :)

 

pai eu zic asa:

 

daca stii facultatea da un telefon la secretariat si afla orarul, apoi du-te la un curs de la pranz (nu dimineatza). cauta si tu unul mai important. si ai o sansa de 50% sa o gasesti.

 

daca e la IDD...ai pus'o mestere...sansele de a o gasi scad semnificativ.

 

mult noroc si succes!

 

:)

 

ps. poze nu ai facut? poate gasesti vreo poza cu ea..

Link to comment
Share on other sites

Bai nu faceti misto de mine, am nevoie de asta ca sa continui sa cred in dragoste.Si apropos ilune, te-am vazut acum muult timp cand ati avut concert in La Taclale, dar erai prea rockstar ca sa observi ca cineva se uita cu gura cascata intreband trecatorii "ba eu nu cumva am beut cu nenea asta inalt?"...N-am poze, boul meu de coleg cu iPhone si-a facut doar o mie de poze d-alea emo cu capul lui si scena in fundal. Nu cred ca e la IDD, am io un feeling... Ce cursuri sunt mai importante la jurnalistica?

Link to comment
Share on other sites

Bai nu faceti misto de mine, am nevoie de asta ca sa continui sa cred in dragoste.

 

Si apropos ilune, te-am vazut acum muult timp cand ati avut concert in La Taclale, dar erai prea rockstar ca sa observi ca cineva se uita cu gura cascata intreband trecatorii "ba eu nu cumva am beut cu nenea asta inalt?"...

pai bah, in loc sa stai sa te intrebi trebuia sa vii sa-mi tragi o sticla-n cap sa stam sa ne rupem creerii ca altceva oricum n-am facut dup-aia :) ...si btw, io eram atent la altceva acolo...(niste gagici mai minore care se tot fofilau prin stanga scenei p-acolo)

Link to comment
Share on other sites

Aa le stiu pe tîrfulițele alea. Ia zi, ai capatat ceva, eh?

 

Am gasit asta(pagina 10 mai precis). MAMA cate grupe au nemernicii aia, este chiar proverbialul ac din carul cu fin.

 

Apropos eu sunt sober de 10 luni si 10 zile dar tocmai m-am despartit de prietena mea, cu care eram de vreo 11 luni, si ma cam mananca. Poate mai vii sa canti prin La Taclale ilune, am chef de un concert intr-un club d-asta in putrefactie. Sau lasa ca vin eu in bucale cu astia cu care cant acum..

Edited by serban
Link to comment
Share on other sites

Aa le stiu pe tîrfulițele alea. Ia zi, ai capatat ceva, eh?

 

Am gasit asta(pagina 10 mai precis). MAMA cate grupe au nemernicii aia, este chiar proverbialul ac din carul cu fin.

 

Apropos eu sunt sober de 10 luni si 10 zile dar tocmai m-am despartit de prietena mea, cu care eram de vreo 11 luni, si ma cam mananca. Poate mai vii sa canti prin La Taclale ilune, am chef de un concert intr-un club d-asta in putrefactie. Sau lasa ca vin eu in bucale cu astia cu care cant acum..

lol, n-am capatat ca am stat mai mult de baut cu colegii...si nu numai, erau niste oameni ff de gasca acolo cu care ne-am inhaitat...vad ca o arzi cu trupe suparate acu, veniti sa trageti o cantare aici cu stage-dive-uri si alte alea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

Chestia asta distruge orice mit care a existat vreodata despre metalisti. Bafta la cautat, nu cred ca am fost vreodata atat de pasionat de o tipa incat sa o caut chiar atat de mult, sper sa merite.

Link to comment
Share on other sites

sa nu te duci cand au seminarii. du-te la cursurile de mijloc, nu primele, nu ultimele (asa ai sansa sa o prinzi la pauza daca a fost la primul curs sau sa o prinzi direct la al doilea). ar fi o idee sa te duci la Tehnici de investigatii jurnalistice. suna pompos si s'ar putea ca ea sa se duca macar de curiozitate.

 

ba da voi gagici p'acolo n'aveti? apropo vezi ca s'ar putea sa se sperie cand apari din senin ca un fat frumos...fa-te si tu ca te intalnesti cu ea din greseala ca altfel o sa creada chestii

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc mult pentru urari :) nu e nevoie de "guts" sincer, cred ca doar de o doza masiva de inconstienta si eventual de o mica (,) criza de identitate venita cam devreme in cazul meu :(

 

Radu, daca o sa se sperie cand vin la ea, si daca o sa creada "chestii", inseamna ca pur si simplu it's not meant to be. Dar macar o sa ma clarific naibii in legatura cu asta, intelegi? :)

 

Ok, astept alte informatii in legatura cu orice persoana cunoasteti pe la jurnalism anul II. Postati, dati PM, ym, orice.

 

Daca nu reusesc s-o gasesc "manual" ca sa zic asa, ce credeti ca e mai bine sa folosesc, afise sau flyere? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Eu sper sa fie impresionaNta :)

 

Da ba... ca pe intuneric toate pisicile sunt negre. Io m-am ars o data asa... sa vezi dimineata dezastru :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.