www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help Now!


Guest omul
 Share

Recommended Posts

ok..nu cordaru...pini aia nenorociti ca nu pot...si nu stiu ce sa fac acu am vb cu unu din germania si mi-a povestiti ca un prieten de-al lui si-a rupt chitara incercand sa scoata pini aia nenorociti...mi-e si firca

Link to comment
Share on other sites

oh oh...am reusit coarda 6 ok....cand trec la 5 o pun eu....si la acordaj sa verific am pe ap tuner a2 0.05 niciodata nu am reusit asa si suna ca dracu.....in fine m-am enervat o sa cumpar maine alt set si ma duc la un profesor ca ....in fine multumesc pt ajutor...si am sa tin cont de sugestia cu titlu....life is a bitcth especialy for me,....

Link to comment
Share on other sites

:))) Super tare faza.... Si eu am rupt un tzamburus din ala cand mi-am schimbat odata corzile, si asta datorita faptului ca am tras cu un cleste Spitz de el :))) si de atunci intotdeauna cand schimb corzile bag mana in cutia de rezonanta si le imping manual afara :)
Link to comment
Share on other sites

cu o lingurita sau o lingura merge foarte usor si nu zgarii deloc acei pini ca si in cazul in care ii scoti cu clestele...bagi lingurita cu capatul care se baga in gura sub un pin (atat cat incape) si apoi apesi de coada linguritei in jos...e un fel de parghie...si merge si mai usor cu lingura pentru ca are coada mai lunga si astfel bratul fortei este mai mare...

Link to comment
Share on other sites

salut am si eu o problema.am cumparat un cablu usb pt chitara si nu reusesc sa-i dau de cap.imi puteti recomanda un program.

 

1. topicu asta e al altuiva, pune intrebarea intr-un topic separat

2. cum adica usb pentru chitara? Ai behringer?

Link to comment
Share on other sites

1. topicu asta e al altuiva, pune intrebarea intr-un topic separat

2. cum adica usb pentru chitara? Ai behringer?

 

nu am behringer.am rochester.da am cumparat un cablu usb pt chitara.dar nu stiu cum sa il fac sa mearga.

Link to comment
Share on other sites

mama lor de corzi...ca am vrut sa le schimb si nu mi-a iesit...si numai am cantat de 1 sapt...maine nu ma duc la scoala sa pun altele noi la liceu din muzica din oras...parca vad ca nu dau de profesoru de chitara....mai fac si absente

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.