www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

v-amp2 si rock


Guest juvina

Recommended Posts

Guest juvina

Am auzit ca produsele beringer nu sunt facute pt rock este adevarat?Ba mai mult am auzit ca v-amp2 nu are efect de distors.Merita sa imi iau un v-amp2 daca vreau sa cant si ceva mai soft dar si ceva suparat?

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

v-amp2 fara dist = aberatie :) nu exista asa ceva...orice v-amp are dist. defapt nu am auzit sa existe vreun multiefect fara distors.

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

Guest King_Diamond

hahahah

eu am v-amp2 si daca nu avea distors il aruncam de mult ... credema are si inca unul bun (asta daca iti plac sunetele mai "digitale")

Link to comment
Share on other sites

juvina, ai auzit de www.behringer.com? acolo sint si manuale. face sa arunci ochii prin documentatii, fie si numai ca exercitiu de gindire, observatie, limba straina si, de ce nu, ca premiza a capacitatii de a lua decizii pe baza propriilor tale opinii.

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

si io am v-amp 2 si are niste distorsuri chiar reusite... adik am cantat fara probleme pantera.... asta ca sa vorbim de rautati :)

Link to comment
Share on other sites

Benson, ideea mea este foarte simpla: capata obiceiul sa citesti manualul unui efect/procesor si vei avea o baza de cunostinte de la care poti trece mai departe, dincolo de nivelul simplei informari asupra prezentei sau nu a unui anumit tip de efect intre cele puse la dispozitie de respectivul procesor. Nu am sarit in capul omului, ci i-am dat cel mai bun sfat posibil - invata sa pescuiesti! Si dup-aia vorbim mult mai la obiect si in cunostinta de cauza despre pestii propriu-zisi, cu detalii despre gust si moduri de preparare. Primul pas pe care trebuie sa-l faca orice instrumentist inainte de a intreba despre un efect este sa-l cunoasca din documentatiile/manualele existente pe net.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

stiu asta frate, dar poate ca omul nu stia treaba asta, el a pus o intrebare simpla, la care astepta un raspuns la fel de simplu:

Are V-amp2 distors sau nu

Raspuns: ARE

Link to comment
Share on other sites

Guest juvina

stiu asta frate, dar poate ca omul nu stia treaba asta, el a pus o intrebare simpla, la care astepta un raspuns la fel de simplu:

Are V-amp2 distors sau nu

Raspuns: ARE

Merci benson.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.