www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Randall Rg50 Tc


Guest razvan_the mohawks

Recommended Posts

Guest razvan_the mohawks

nu stiu cat de multi stiau de existenta acestui amp. randall rg 50 tc este un combo full valve destul de ieftin , un bun competitor pentru peavey valve king .

50 watts

1 X 12? Celestion Seventy 80 (combo only)

Two EL34 power tubes

Four 12AX7EH?s

Two Channels w/4 modes

Dual gain stages:

Gain 1- Classic hi-gain rhythm

Gain 1- Modern hi-gain lead

 

nu stiu daca e mai bun decat valve king de aceea am zis sa va intreb pe voi poate a avut careva ocazia sa puna mana pe el. este construit in china la fel ca peavey-ul numai ca randalul are lampi electro harmonix si dif celestion care i-ar da un mare plus fata de valve king.

post-2622-1189938045_thumb.jpg

Edited by razvan_the mohawks
spamish flavour
Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

pare interesant. io am un randall de 30W si mi se pare de buna calitate (al meu fiind destul de lo end). Nu cred k este in nici un caz un amp prost. you can give it a try

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cat de multi stiau de existenta acestui amp. randall rg 50 tc este un combo full valve destul de ieftin , un bun competitor pentru peavey valve king .

50 watts

1 X 12? Celestion Seventy 80 (combo only)

Two EL34 power tubes

Four 12AX7EH?s

Two Channels w/4 modes

Dual gain stages:

Gain 1- Classic hi-gain rhythm

Gain 1- Modern hi-gain lead

 

nu stiu daca e mai bun decat valve king de aceea am zis sa va intreb pe voi poate a avut careva ocazia sa puna mana pe el. este construit in china la fel ca peavey-ul numai ca randalul are lampi electro harmonix si dif celestion care i-ar da un mare plus fata de valve king.

 

Ooh, da si eu sunt interesat de ampul asta. Am ascultat pe youtube niste samples si pare destul de reusit. Cine are asa ceva e invitat sa ne convinga sa il luam :) .

Link to comment
Share on other sites

Nu cantasem pe niciunu, dar la momentu ala vroiam un ton mai normal, clasic/vintage :) iar dupa cum imi stiam randallu nu prea puteam scoate asa ceva din el, randallurile au foarte mult gain dar nu prea au destul contur si punch pe distors, se pierd usor in mix (asta stiu dupa ce am cantat un an pe un RG 200 G2), doar pe palm-mute`uri avea punch basu.

 

Randall`urile is foarte bune pt muzica metal moderna cu drop tunning si mult bass da daca mai ai in formatie un chitarist cu un amp normal pe medii (gen Marshall) te cam pierzi in mix.

Link to comment
Share on other sites

pai am scris . costa 23 mil si il gasesti pe situl romanesc www.soundcreation.ro care ti-l trimite moca acasa

 

pai in cazu asta... nu prea poti sa-l compari cu peavey valveking, ca ala e 17 buli... deja e cam mare diferenta de pret

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.