www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Car Sledgin' a.k.a. De-a datu' cu sania


Alex

Recommended Posts

Cand eram mai mic tatal meu imi lega sania de masina si ma tragea (la viteza mica) prin cartodrom sau pe unde altundeva putea...

 

Acum ceva zile mi-am adus aminte si am cautat vechea mea sanie. Cand am gasit-o, m-am adunat cu niste prieteni si am re-trait clipele din copilarie :)

 

 

 

Downloadeaza aici (4.4 mb)

 

 

 

Desi in videoclip nu prea iti dai seama, viteza era de obicei intre 65 si 75 km/h (inafara de sfarsit unde nu conduceam eu si mergea incet respectivul la volan)...

 

Ah, apropo, scuzati accentul dar asa se vorbeste pe la noi :)

Link to comment
Share on other sites

cat de tare !!! acum ma gandesc ce s-ar intampla la o frana violenta :)

 

hehe, pai s-ar putea intampla multe.... Mergeam cu vreo 60 intr-o vale in curba si am zis sa folosesc oleaca frana de mana... Atunci am pierdut controlul masinii si a zburat ala de pe sanie, m-am intors vreo 360 grade si s-a oprit masina la vreo cativa cm de ala... Cu viteza oleaca mai mare se putea intampla o tragedie. :)

Link to comment
Share on other sites

Din Tg.Neamt (stii tu, orasul langa Humulestii lui Creanga :) ). De ce intrebi, ca daca locuiesti si tu prin preajma sa mergem odata LA O BERE :)

Link to comment
Share on other sites

Cool!!! :):( Daca ai putea sa vii in vacanta de primavara ar fi super misto (sa vii si cu chitara, poate dam un jam ceva B) ), pate mai impresionam si ceva fete cu niste piese faine si mai stii poate facem furori in targ :):)

Link to comment
Share on other sites

Am vazut in semnatura ta ca esti proprietarul unei chitare Hora Iris, t rog frumos sa-mi spui daca esti multumit de ea, de felul cum suna etc. ca as vrea sa-mi cumpar si eu una.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt prea multumit de ea.. La momentul cand cantam pe ea aveam si un amplificator de *** (bine, si asta de acum e de *** dar ala era mult inferior, mult mult de tot) si un Korg multi-effects din '92, deci suna incredibil de prost cu totul...

 

Am sa pun niste corzi pe ea si am s-o testez acum, sa vad ce si cum, oricum prea incantat nu pot fi... Daca nu ai alte optiuni, mergi cu o Hora, asta este...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cum vreti sa-i spuneti. Am pus mai demult prima parte, filmata anul trecut, dar era cam de *** filmata (cu un aparat foto) si editata (Movie Maker). Anul asta am filmat cu o camera Sony DV si am editat in Premiere, sper sa va placa mai mult.

 

Intro-ul si textele sunt facute tot in Movie Maker ca sincer sunt mai simplu de facut/animat acolo, plus ca oricum vroiam sa-l transform in WMV.

 

Sper sa va placa, enjoy.

 

Download

(45 mb)

 

Va rog nu faceti stream si nu dati linkul prea departe ca nu e server de download.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest miriapod

hehe putting bits together.. masina de NT si tufisurile care-mi pareau foarte cunoscute (din centru) LOL

alex sava from roman. right. roman. that's why.

asa..si filmul dragut, coloana sonora aleasa bine. bine ca nu-ti plac linkin park though, intrasem la idei :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.