www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 5 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 5 - Votare  

31 members have voted

  1. 1. Votati interpretarea preferata

    • Jeanov
      3
    • Moisoiu
      14
    • Un_om
      14


Recommended Posts

Guest Baumwolle

Greu de ales, mai ales ca ati cantat de pe tab, mai mult sau mai putin...

 

 

Jeanov, te-ai straduit sa faci ceva original, ai improvizat bine, dar ai probleme un pic pe partea de control practic al chitarei.Parca n-ai curaj...In plus, efectul nu mi se pare prea potrivit.Eu as fi incercat ceva mai gras si mai cald.Incearca sa tii unele bend-uri mai mult, sa adaugi si putin vibrato. :) Bravo oricum pentru originalitate!

 

Moisoiu, parca nu te-ai straduit prea mult.E melodia originala si totusi nu e.Efectul e nepotrivit, prea sarmos.Un plus pentru tehnica pe care se vede ca o stapanesti bine. :(

 

Un_om, aceeasi remarca ca si pentru Moisoiu, ai cantat de pe tab, fara sa adaugi prea mult de la tine.Totusi, spre deosebire de Moisoiu, la tine parca e ceva in plus...Efectul e mai bun, chiar daca nu prea seamna cu ce aveam eu in minte(acela gras si cald) :) .Ai un control bun al intrumentului si esti hotarat in abordare.Meriti votul meu.

 

Un clasament n-as putea face, dat fiind faptul ca Jeanov a improvizat, iar Moisoiu si Un_om sunt foarte apropiati.

 

Felicitari tuturor! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest BullsEye

Jeanov felicitari ca ai avut curaj sa participi :)

da ce probl de sanatate ai avut ca ai cantat asa in cat nu ma asteptam

da ce s-o intamplacat la Tapping-u ala ca nu prea l-ai inceput bine?

 

 

felicitari tuturor

Link to comment
Share on other sites

pe mine va rog sa ma suzati

da in seara respectiva nu am putut mai mult ca RACELILE ****

 

soundu a fot asa: chitara Fender stratocaster Highway blabla---amplificator de 33W si el prin iesire headphones in line in

ca procesoru era la sala

 

faza cu tap-u BullsEye ma scuzati da daca chiar sunteti atat de curiosi mi-o cazut muci pe chitara

I'm blushing right now

 

asa ca ma scuzati

Link to comment
Share on other sites

Guest BullsEye

eeeeeeeeeeeeeeee

te iert de data asta :)

 

da oricum chitarist de cls a 9-a sau a -10?

ii binisor+raceala si muci :):)

 

oricum asta nu ar trebuii sa fie o scuza

Link to comment
Share on other sites

Janov...hmm...destul de binisor..chiar daca se simte ca nu "curgi"...dar sper ca totusi cu timpul si cu ceva studiu...vei progresa..:)

Link to comment
Share on other sites

Nu voi face vreun comentariu vis-a-vis de interpretarea fiecaruia, n-ar fi fair, dar, totusi voi spune, ca o parafraza la "conducatorii fotbalului romanesc": Moisoiu si-a dorit mai mult victoria!

Link to comment
Share on other sites

a fost tare asta,un_om! :)

sa spun cateva lucruri despre ce se intampla p-aici...

incep cu caracterizarea improvizatiei mele,care din pacate este o incercare lamentabila,esuata total.prima jumatate este o imitatie proasta,iar a doua: o improvizatie neinspirata.firea mea,total opusa celei a lui vai (care este mult mai sensibila,are mult umor si profunzime) nu poate reproduce nici o frantura din acea atmosfera creata de steve.de ce am postat totusi? habar n-am...pentru o scurta perioada de timp am crezut ca e decent ce am facut eu acolo.nu e...Efectul este cam sarmos,intr-adevar...nu stiu sa setez efecte.tehnica?ha! nu prea am.cand l-am ascultat pe userul Malmsteen,care canta de un an jumate mi-am dat seama ca la capitolul asta sunt un om terminat.dead and burried...

un_om si jeanov au avut,probabil,zile proaste cand au inregistrat...

jeanov a incercat ceva mai linistit,mai calm,mai profund.nu i-a iesit.poate ca nu acorda atentie prea multa instrumentului.poate ca nu isi interpreteaza ca lumea simturile,sentimentele...

un_om este tehnic,peste mine si jeanov.s-a grabit cu piesa asta.e clar.piesele proprii ii ies mai bine decat coverurile.asta e un lucru bun...chiar foarte bun!

Link to comment
Share on other sites

a fost tare asta,un_om! :)

sa spun cateva lucruri despre ce se intampla p-aici...

incep cu caracterizarea improvizatiei mele,care din pacate este o incercare lamentabila,esuata total.prima jumatate este o imitatie proasta,iar a doua: o improvizatie neinspirata.firea mea,total opusa celei a lui vai (care este mult mai sensibila,are mult umor si profunzime) nu poate reproduce nici o frantura din acea atmosfera creata de steve.de ce am postat totusi? habar n-am...pentru o scurta perioada de timp am crezut ca e decent ce am facut eu acolo.nu e...Efectul este cam sarmos,intr-adevar...nu stiu sa setez efecte.tehnica?ha! nu prea am.cand l-am ascultat pe userul Malmsteen,care canta de un an jumate mi-am dat seama ca la capitolul asta sunt un om terminat.dead and burried...

un_om si jeanov au avut,probabil,zile proaste cand au inregistrat...

jeanov a incercat ceva mai linistit,mai calm,mai profund.nu i-a iesit.poate ca nu acorda atentie prea multa instrumentului.poate ca nu isi interpreteaza ca lumea simturile,sentimentele...

un_om este tehnic,peste mine si jeanov.s-a grabit cu piesa asta.e clar.piesele proprii ii ies mai bine decat coverurile.asta e un lucru bun...chiar foarte bun!

 

 

....iti multumesc pentru aprecieri, Moisoiu, s-ar putea sa ai dreptate cu piese proprii vs cover-uri, intr-adevar, presiunea indusa de soloul original, sunetul chitarii, feeling-ul sunt aproape imposibil de reprodus, dar, hey, cine are nevoie de asta, ideea e sa FACEM NOI ceva, important e sa cantam oricum, unii mai tehnic, altii mai putin tehnic, it doesn't matter, eu ma consider foarte slab ca si interpret sau composer si cu toate astea, cu riscul de a deranja urechile mai mult sau mai putin avizate, continui sa...ma joc la instrumentul asta.

Despre comparatia cu colegul Malmsteen iar nu sunt de acord, nu e deloc important cum canta cineva, ce, ar insemna sa renuntam cu totii pentru ca, nu-i asa, un Vai, Satriani etc nu pot fi egalati?

Nu domnule, canta, canta, renuntarea la a face ceea ce ne place nu e deloc solutia pentru evolutie....

Link to comment
Share on other sites

da un_om, ai dreptate.cred ca ar trebui sa participam cand o sa fim intr.adevar pregatiti(eu asa voi face)...si mai multa seriozitate, adica faza aia cu mucii mi se pare total pe langa si de prost gust la fel ca si soloul...

oricum moisoiu e cel mai ok..tu mai lucreaza.ti alternate.ul..remeber, it.s all up and down, up and down...almost like sex:)

 

practice makes best

Link to comment
Share on other sites

da un_om, ai dreptate.cred ca ar trebui sa participam cand o sa fim intr.adevar pregatiti(eu asa voi face)...si mai multa seriozitate, adica faza aia cu mucii mi se pare total pe langa si de prost gust la fel ca si soloul...

oricum moisoiu e cel mai ok..tu mai lucreaza.ti alternate.ul..remeber, it.s all up and down, up and down...almost like sex:)

 

practice makes best

 

Deh, ce sa-i fac, se pare ca nu prea le am cu sexul... asta e, si am mai si fost bolnav cand eram mic....si ma doare si operatia...off, off, mai, mai....

Link to comment
Share on other sites

Moisoiu nu mai fi asa suparacios ... personal nu cred ca vrea nimeni sa saboteze acest duel ... Un_Om a cantat destul de bine si avut destule pasaje bine realizate, inflexiuni bune ... era bine daca era putin mai organizat ... pe la 0:59 m-a facut sa deschid ochii, adica a rupt vraja, la 2:45 iara o nota nepotrivita ... pe la 3:39 a facut ceva foarte interesant in improvizatie ... acolo mi-a placut. Per total bine. Ma bucur ca a inteles ca acest duel, indiferent de cine castiga il ajuta nitel sa evolueze ca instrumentist.

 

Jeanov ... se simte ca la duel-ul asta nu prea ai avut chef si nici inspiratie ... sper sa-ti revii si sa ai mai mult noroc la urmatoarele exercitii. Piesa postata de tine este mai scurta de cat celelalte ... pacat ca te-ai dat batut atat de repede. Bafta in continuare!

 

Moisoiu ... noi doi stam destul de des de vorba pe messenger si asta finndca te atrage jazz-ul si fiindca esti un tip de treaba.. sper sa nu interpreteze nimeni votul meu pentru tine ca un favoritism ... chiar mi-a placut cel mai mult fiindca a "curs" cel mai bine ... ai si tu mici greseli ... pe la band-uri ... in fine ... Tine-o tot asa. Retine totusi ca Un_OM a avut si el pasaje de improvizatie foarte bune ... asta este motivul pentru care sunteti atat de aproape. Daca nu castigi acum o sa castigi altadata ... sunt sigur!

Hai ... pe curand!

Link to comment
Share on other sites

Michel,nu am zis ca un_om nu merita sa castige.ci doar am observat ca dupa o perioada de cateva zile in care nu s-a mai votat nici o piesa,brusc,cu cateva ore inainte de a se sfarsi,un_om primeste 8 voturi (intr-o ora).si asta mi s-a parut suspect.da,a avut pasaje interesante in improvizatie.merita sa castige.o sa castige.bravo.

Link to comment
Share on other sites

Michel,nu am zis ca un_om nu merita sa castige.ci doar am observat ca dupa o perioada de cateva zile in care nu s-a mai votat nici o piesa,brusc,cu cateva ore inainte de a se sfarsi,un_om primeste 8 voturi (intr-o ora).si asta mi s-a parut suspect.da,a avut pasaje interesante in improvizatie.merita sa castige.o sa castige.bravo.

 

Domnule Moisoiu, sa stii ca si pentru mine e la fel de surprinzator sa vad ca am adunat niste voturi... mai ales ca desi am mai intrat pe forum, totusi nu m-am uitat sa vad pe ce loc mai sunt, si asta de vreo doua zile, dar, tinand cont de cele de mai sus, spuse de tine, sunt convins ca orice admin ar putea sa iti spuna ce useri au votat in "ora asta" ca nu cred ca e o mare smecherie ca sa se poata acest lucru.

Imi pare foarte rau ca ma suspectezi de "partipriuri"... oricum, locul I nu e batut in cuie, se mai poate vota inca, asa ca nu te speria.

Michel, toata stima mea pentru tine si pentru extrema impartialitate pe care o arati. Respect, domnule!

Link to comment
Share on other sites

scuze de 10 ori,un_om.e urat ca am presupus ca ai face asa ceva.doar ca anumiti oameni cu care m-am mai ciondanit nu sunt obiectivi si,chiar daca le place ce am cantat,nu ma voteaza.si asta cred ca se face la fiecare duel.am vazut multe voturi aiurea p-aici.nu vreau sa jignesc pe nimeni.

plus ca a constatat si cosu cati useri s-au facut cand a inceput faza cu duelurile.userii aia inca au ramas activi si pot actiona.eu recunosc (i-am spus si lui michel) ca i-am facut user prietenei mele,sa ma voteze cand are chef.dar ea este o fire mai obiectiva,si la duelul cu 80's rock ballad a votat pe altcineva.

 

@evilpath:sincer,imi pare rau ca ai revenit pe site.si vad ca ai revenit in forta,mai nervos...

Edited by Moisoiu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.