www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Zoom G2.1u Sau Digitech Rp250 ?


Guest kayus

Recommended Posts

salut oameni, am o mare dilema si sper k o sa ma ajutatzi sa o rezolv :)

vreau neaparat sa imi cumpar un procesor de chitara, pt k statzia mea e de tot kktul :) , m-am interesat eu... si am ajuns sa aleg intre zoom g2.1u si digitech rp250, cam de atat am bani (550-600 ron)

voi ce zicetzi ? care e mai bun? nu vorbesc de reputatzia firmei si de nume, ma intereseaza sunetul, calitatea procesorului...etc.

 

 

dak se poate, spunetzi aspecte pozitive si negative la fiecare (daca au, logik :) )

 

ms mult... :(

Link to comment
Share on other sites

Recenzii de scule - zoom g2.1. http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=7282

 

Si eu am un G2.1 si deocamdata sunt multumit de el. Suna mai bine decat m-am asteptat (e drept ca e bagat printr-o statie bunicica) si chiar pare bine facut.

Cu Digitech nu te pot ajuta ca nu am pus mana pe unu inca. Doar am mai auzit una alta.

Eu zic sa cauti second pe forum ceva proc. ca daca il iei nou si nu iti place o sa pierzi multi bani la o eventuala vanzare.

 

Incearca sa le probezi inainte (sa probezi cat mai multe).....asa iti poti face cel mai usor o idee.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Zoom G2.1, da sunt bune am cantat pe asa ceva, suna ok, dar eu te-as sfatui sa alegi Digitechul, eu am acasa unul, Digitech Rp80 daca nu ma insel, am cantat si in concerte cu el si s-a comportat excelent, iar Rp80 e clar un model inferior dar e din aceasi serie, deci nu poate fi decat mai bun, o intrebare, e pe bancuri sau numeric Digitechul?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Asgardh

Pana la urma a probat cineva ambele procesoare ? sunt si eu curios de diferenta.

Sau, daca a-ti gasit ceva mai bun la categoria aia de pret in jur de 500-600 ron...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.