www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pentru Amatorii De Session-uri...


Guest mibu

Recommended Posts

iata cateva piese dintr-un session organizat de mine la timisoara, in 2005. in ordinea solourilor (adica de la dreapta la stanga): arpi kajtar (timisoara), adi ilie (america), mibu (timisoara), vivi repciuc (oradea), bujor hariga (timisoara).

 

th_redhouse.jpg

 

th_vivi-1.jpg

 

th_viviblues.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos. Mi-au placut foarte mult tonurile lui mibu si al lui vivi in sensul ca erau foarte dinamice, si cantatul cu un astfel de sunet mi se pare o arta in sine. Tonul lui arpi iarasi a fost placut in sensul ca era diferit de celelalte si se auzea printre toti, cu toate astea fiind foarte dulce si placut urechii. De cantat nu mai zic, ca nu are rost. Adevarati meseriasi cu totii :) Bravo !

Edited by Adi91
Link to comment
Share on other sites

detalii tehnice:

 

arpi - procesor, amp cu tranzistori

adi ilie - marshall combo, cu tranzistori

mibu - combo hughes&kettner cu tuburi

vivi repciuc - procesor, combo cu tranzistori

bujor hariga - pedale pentru overdrive, amp vox ac30 (cu tuburi, evident)

Link to comment
Share on other sites

da, tony, adi este cel de la voltaj si de la multe alte trupe bucurestene... venise in romania in vizita si m-am gandit ca ar fi extraordinar sa organizez acest session. cantarea a fost la clubul "the note", in timisoara.

Link to comment
Share on other sites

jam-urile "ies" ok cu cateva conditii: sa fie un singur conducator al jam-ului, sa fie foarte clara ordinea de intrare in improvizatii si sa fie respectate numarul de chorus-uri pe care se improvizeaza (numar dinainte stabilit)...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.