www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Beethoven Rocks


Killahead
 Share

Recommended Posts

Am aflat in ultima clipa de un concert cu adevarat exceptional, care va avea loc pe 15.08.2007 la Casa Tineretului din Braila. Participa chitaristii Horea Crisovan, Cezar Popescu, George Patranoiu, Remus Carteleanu si Orchestra Teatrului National din Constanta, alaturi de alti mari muzicieni.

 

Va rog cititi afisul pentru detalii exacte despre concert, imi pare enorm de rau ca nu voi putea sa fiu acolo sa-l vad si eu. Sunt de parere ca merita orice efort pentru a-l vedea.

 

Rog pe cei care merg la concert sa posteze aici poze sau filmari, raman dator cu o bere!

post-1237-1186920169_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest beethoven_rocks

da, o sa vina si un filmulet..

s-a cantat cam asa: Horea Crisovan, improvizatii pe uvertura "Le nozze di Figaro" (Mozart), Cezar Popescu, partitura viorii solistice a "Concertului pentru vioara si orch. in la minor" de Bach, George Patranoiu - "Reverie" de Schumann, Remus Carteleanu - partea I a Simfoniei a V-a de Beethoven, in incheiere au interpretat impreuna cu orchestra "Radetzky Marsch" de J. Strauss si "Oda Bucuriei" (conform programului de sala; sper ca n-am gresit ceva).

mersi pentru bere, poate la Verdi Rocks sau ce mai urmeaza :)

a. alionte

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.