www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Starcraft 2


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest wolverine

need StarCraft 2... :)

Ma poate considera lumea dereglad daca zic ca m-am indragostit de jocul asta? :) bine...de felul meu sunt maniac si cu StarCraft Broodwar...inca il joc si incerc sa gasesc strategii noi aproape zilnic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
need StarCraft 2... :)

Ma poate considera lumea dereglad daca zic ca m-am indragostit de jocul asta? :) bine...de felul meu sunt maniac si cu StarCraft Broodwar...inca il joc si incerc sa gasesc strategii noi aproape zilnic :)

 

 

Cum poti sa fii indragostit de ceva ce (inca) nu cunosti?

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine

Pare greu, dar e posibil...am vazut filmuletele de gameplay si pe www.starcraft2.com unitatiile de la protosi [desi cred cs sunt doar o parte] si de la terani [care sigur nu sunt toate] :)

 

Sper doar sa nu fie over rated jocul...desi, la cum ii cunosc pe cei de la Blizzard, nu o sa fie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine
e indragostit de o imagine data de blizzard; s-ar putea ca dupa ce il cunoaste sa nu mai fie asa (sau poate chiar mai multe).

se mai intampla ca unii sa se indragosteasca de imagine si nu de continut.

 

 

Sunt constient de asta, dar sper sa fie exact asa cum am zis si sa nu fie over rated jocul :)

 

Daca o sa fie, asta e, in razboi si dragoste mai te si ranesti fara sa vreai sau sa poti sa faci ceva

Link to comment
Share on other sites

Guest NecroticCH

Ce seamana grafica sau artworkul asta din Warcraft III, si Starcraftul care vine, cu benzile desenate sau cu animeurile (unele personaje, alea neumane au trasaturi asemanatoare, nu la fetze, ci asa in ansamblu). OK, dar ma tem ca va cam lipsi contrastul dintre unitati si mediu - asa vad pe poza de sus de pe www.starcraft2.com la screenshots.

 

Sunt curios daca va fi numit si asta un "Warcraft in space".

 

A, si sa nu fie doar un remake grafic! E tentant sa fie doar atat, mai ales daca anunti si te tii de cuvant asupra doar a trei specii -- nimic in plus. CRED ca vor aparea si altii. Xel'naga, banuiesc.

 

Sa mai imbunatateasca grafica, sau sa ne lase sa scadem detaliul mediului. Sincer, parca aratau mai bine in 2d, dar n-ai de ales. Modelurile-s mai rapide.

Link to comment
Share on other sites

A, si sa nu fie doar un remake grafic! E tentant sa fie doar atat, mai ales daca anunti si te tii de cuvant asupra doar a trei specii -- nimic in plus. CRED ca vor aparea si altii. Xel'naga, banuiesc.

 

tu ai citit ceva de pe link? sau macar ai binevoit sa te informezi despre joc? sunt unitati noi, care apar pe situl dat de tine (sau ai dat cumva doar un site, fara sa stii ce contine) cat si abilitati noi. au spus ca se va continua oarecum povestea din broodwar (ceva cu keerigan care e miss queen bitch of the universe si controleaza acum zergii care fac experimente de tot felul deci s-ar putea sa aiba tot felul de puteri psionice etc, cu protosii care sunt toti la un loc pe shakuras, langa fratii lor goth exilati si err, apar si oameni in joc ca deh)

 

Sa mai imbunatateasca grafica, sau sa ne lase sa scadem detaliul mediului.

grafica e destul de buna si probabil vom avea optiuni ca sa mai slabim din detalii.

nu am inteles partea cu "modelurile-s mai rapide"

 

cat despre comparatia cu w3, las-o balta...

 

LE: are cineva idee cate tipuri de archon exista, si cum se obtine el? Noul twilight archon seamana cu vechiul archon, dar nu am inteles clar cum se obtine. oricum, ar fi pacat sa se renunte la dark archon ca avea niste abilitati super tari.

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine

Eu vreau sa vad care o sa fie ceritnele minime, desi, gandindu-ne ca engine-ul se aseamana cu w3 cred [sau mai bine zis sper sa fie chiar acelasi] sa mearga brici pe sistemele pe care w3 ruleaza in acest moment.

 

Cat despre intrebarile legate de rase, NecroticCH, e o rubrica de FAQ in care gasesti foarte clar faptul ca o sa ramana cele trei rase cunoscute plus modificarile aduse [explicate pe scurt] fata de Broodwar. Uite link-ul: http://www.starcraft2.com/faq.xml

 

Asemanarile cu w3 [de care m-am legat si eu de altfel] o sa se opreasca la engine [grafica] si doar atat din cate am eu impresia pana acum. Strategiile abordate in solutionarea misiunilor de single player, precum si modul de joc de la multy player difera foarte mult, din pct. meu de vedere, atat fata de w3 cat si de predecesorul si arhiconsacratul deja Broodwar.

 

Aici far referire iar la afirmatia ta NecroticCH. Vezi ca Cosu deja a postat un link cu un film care arata gameplaye-ul de la Terani cat si o parte din unitatiile noi din joc, optiuni noi, abilitati speciale cat si cateva hint-uri catre diverse strategii noi ce pot fi adoptate. Link-ul este urmatorul: http://www.gamespot.com/video/939643/61762...izzcon-preview#

 

Sper sa-ti placa ce vezi...eu am impresia ca pana acum au facut o treaba buna. Sun curios cum e gameplay-ul cu Protosii si Zergii, si mai ales sa vad o demonstratie a noilor unitati si a abilitatilor acestora.

 

Daca gaseste cineva, pe undeva asa ceva, vreau si eu link-uri. Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Guest deadlok
suport dx10 (zic ei ca nu merge pe dx9, dar cica se vor ocupa unii sa il faca sa mearga), ik si havoc, etc

 

La cum arata ar fi jenant sa nu mearga sub DX9; doar daca Blizzard nu au luat-o cumva pe urmele Microsoft (si ma refer aici la Halo 2).

DX 10 nu e decat un hype nenorocit, facut sa vanda mizeria de Vista mai bine. Cine a vazut vreo diferenta intre grafica lui Lost Planet: Extreme Conditions rulat in DX9 si DX 10 sa ma anunte. Eu n-am vazut nici una.

Link to comment
Share on other sites

Guest NecroticCH

Da. Am fost fraier si prea sceptic ca nu m-am uitat la siteuri. Am luat-o pe ghicite...

(faza cu modelurile/modelele-s mai rapide e ca se fac mai repede decat sa pictezi frame-uri. Subiectu' ala e cam incheiat insa.)

 

Oamenii-s specia mea preferata.

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Pt. mine este cel mai bun joc pe computer conceput vreodata iar filmuletzele de prezentare la 2 sunt de-a dreptul extra.

Nu cred ca va exista vreun joc care sa-l depasheasca.

2-ul va fi chiar fenomenal.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Pt. mine este cel mai bun joc pe computer conceput vreodata iar filmuletzele de prezentare la 2 sunt de-a dreptul extra.

Nu cred ca va exista vreun joc care sa-l depasheasca.

2-ul va fi chiar fenomenal.

 

blizzard (si silycone & synapse, cum se numeau inainte) au o reputatie buna de a face jocuri putine, dar care raman in istorie, SPER sa nu se abata de la regula cu SC 2.

 

Si nu, starcraft nu va fi depasit decat poate de alt joc de la blizzard, avand in federe felul in care sunt facute jocurile in ultima vreme :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest guitar09

tot starcraft broodwar va ramane deocamdata on the 1st place.

dupa atatia ani este inca JUCAT de atatia oameni(un joc cu istorie)-foarte putine despre care se poate spune asta

 

as for starcraft 2 astept cu nerabdare sa-l joc dar vom vedea abia peste cativa ani buni daca isi merita numele

....only my opinion... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.