www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Langa Motzu Pittis


Atelierul
 Share

Recommended Posts

Un gand bun si o rugaciune catre artistul Florian Pittis, aflat in aceste clipe intr-o grea suferinta in spitalul de Oncologie din Bucuresti.

Poate toti cei care s-au bucurat de arta, talentul, daruirea si forta acestui om, sa se opreasca o clipa si sa aprinda in inima o rugaciune pentru spiritul celui care acum are atata nevoie de cei carora le-a daruit totul!

Motzule si noi suntem langa tine, curaj. Lupta!

 

Andrei-Victor Vurtejanu

Edited by Atelierul
Link to comment
Share on other sites

Guest brad_batran

Si eu sunt langa Pittis cum spune el despre concertele Rolling Stones "pe viata si pe moarte"! Sa auzim de bine!

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

Aha deci din cauza asta nu-l mai vedeam eu zilnic pe holurile RDR.Pacat foarte pacat sper sa-si revina repede.Din ce am vazut eu este si un om deosebit nu numai un artist desavarsit.Insanatosire grabnica domnule Florian Pitis.

PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Este "taticul" majoritatzi rock-erilor din Romania shi imi amintesc faptul ca dupa revolutzie nu exista concert pe care sa nu-l prezinte in stilul inconfundabil.

Pe atunci toate concertele incepeau cu traditzionalul "JOS ILIESCU" caruia PITTISH insushi ii dadea tonul.

El crea atmosfera de inceput pt. fiecare trupa shi avea stilul lui aparte.Cine a prins concertele alea shtie ce vb.(generatzia anilor'90 mai ales).Eu unul abia ashteptam concertele shi pt. felul in care shtia sa comunice cu publicul.Nu am mai vazut de la el incoace vreun "maestru de ceremonii" al concertelor care sa reusheasca sa bage publicul "in stare".

In plus ceea ce a facut el ca actor+PASAREA COLIBRI ETC ETC.

Eu sper sa-l mai tzina D-zeu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.