www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Sa Cant Si Eu La Chitara


Guest MirceaL
 Share

Recommended Posts

Cand am vazut titlul am inceput sa rad...

In mintea mea a sunat rapid si raspunsul:

,,Cine te opreste!"

Unii se apuca la 25ani si acum canta foarte bine(27ani)au si trupa si tu te plangi de 17 :)

Iar faza...nu am avut la ce...e penibila(alt motiv nu ai gasit?)-se gasesc chitari si la 20-30 lei(acustice) daca vrei sa faci ceva.

 

Lasa zdranganeala si contacteaza un profesor(prieten care mai stie ceva) sa te initzieze,si apoi singur,exista multe partituri/tab-uri pe lumea asta...timp sa ai!

Succes!

 

intrebare...unde gasesti tu chitari acustice cu 20-30 lei...(asta insemnand 200-300 de mii in lei vechi)

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

am vazut o clasica la 250 de mii vechi...nu am avut ocazia sa pun mana pe ea...eram numai in trecere ( in asa zisa "piata de vechituri" )... chiar m-ar fi tentat,

Link to comment
Share on other sites

de unde scoateti voi preturile astea? :) am fost si eu in situatia ta black2005.....am cautat in stanga, in dreapta....si nu prea am gasit nimic. n`am mai avut rabdare, m`am dus la Muzica din Iasi si mi`am luat o clasica hora student 4/4 cu 3 mil din care 750mii husa.

dar nah`....tu poate gasesti ceva convenabil :) Good luck!

Link to comment
Share on other sites

de unde scoateti voi preturile astea? :) am fost si eu in situatia ta black2005.....am cautat in stanga, in dreapta....si nu prea am gasit nimic. n`am mai avut rabdare, m`am dus la Muzica din Iasi si mi`am luat o clasica hora student 4/4 cu 3 mil din care 750mii husa.

dar nah`....tu poate gasesti ceva convenabil :) Good luck!

 

 

am facut rost de o hora 2/2 dar are o problema...a avut corzi de acustica pe ea si este defapt o clasica...problema e ca dak nu este un suport sub corzi (acum nu mai este sub corzi) ating griful...si dak fac sa nu atinga...distanta este foarte mare...si iti trebuie putere ca sa prinzi un acord...asa ca mai bie mai am eu rabdare o luna si imi iau o hora spaniol la 2 milioane...fara husa :(...comanda pe net :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MirceaL

Fetitza nush cine e,ca asa era poza pe net!!!

 

Pe langa asta mai am si eu o intrebare(sau 2)-ce amp(soft) am nevoie ca sa sune si chitara mea exact ca a marilor chitaristi(Ulrich,Smith,Barar)??

-si ce efecte(soft) am nevoie ca sa sune exact ca a formatilor rock??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.