www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cradle Of Filth La Stufstock!


Guest John_OttO
 Share

Recommended Posts

Guest John_OttO

Sincer sa fiu nici mie nu-mi plac.Deloc chiar.Aria mea de genuri preferate e in cu totul alt loc dar sa recunioastem sunt o trupa de METAL destul de mare care vin la noi.Din partea mea poa sa conteze pe absenta mea dar sunt ferm convins ca o sa se duca multa lume la ei inclusiv pokemoni and stuff dar repet sunt totusi o trupa mare.PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO
@john otto: din pdvul meu fie ca e deftones, fie ca e cof, acelasi public de pokemoni :)

Ma sa stii ca ma simt oarecum atins de afirmatia ta.Adica eu sunt pokemon?Hai sa zicem poate sunt eu desi chiar nu am vazut pokemon sXe pana acum.Totusi la Deftones a fost foarte multa lume buna pe langa pokemoni.A fpst garda veche din Fire,au fost foarte multi membrii de trupe de underground de la noi si tot asa.Moshul a fost de calitate cu lume foarte buna.Da printre ei erau si pokemoni dar nu numai :) La CoF cred ca o sa fie NUMAI pokemoni caci din ce cunosc eu public trv toti si-au anuntat absenta.PACE!

Link to comment
Share on other sites

maj publicului TRV se vrea KVLT TRV BLEC. compozitional cof au cateva melodii destul de misto; ca maj publicului e pochemon si ca maj SANN SVART NORSK OG NORGE RAAAH ODIN e usor limitat e partea a2a. dar cof ar putea presta decent pt un alt public usor destupat care poate aprecia si elemente de gothic metal in sunet. valabil si pt dimmu. ca nu ma pasioneaza prea mult aceste 2 trupe e partea a2a. cat despre deftones, sa zicem doar ca nu pot aprecia valorile numetal cum ar trebui (nu zic ca nu au mel care sa imi placa, dar nu e genul meu). si ma lasa rece ca aia din fire au venit la deftones.

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO
maj publicului TRV se vrea KVLT TRV BLEC. compozitional cof au cateva melodii destul de misto; ca maj publicului e pochemon si ca maj SANN SVART NORSK OG NORGE RAAAH ODIN e usor limitat e partea a2a. dar cof ar putea presta decent pt un alt public usor destupat care poate aprecia si elemente de gothic metal in sunet. valabil si pt dimmu. ca nu ma pasioneaza prea mult aceste 2 trupe e partea a2a. cat despre deftones, sa zicem doar ca nu pot aprecia valorile numetal cum ar trebui (nu zic ca nu au mel care sa imi placa, dar nu e genul meu). si ma lasa rece ca aia din fire au venit la deftones.

Offtopic stiu dar ma simteam obligat sa fac adaugarea cu pricina.Deftones nu sunt nu-metal.Oare cand lumea o sa inteleaga acest aspect ca Deftones nu e o trupa de nu-metal.Crossover...DA,experimental.....si aia dar NU este nu-metal.PACE!

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO
@john_otto: you call it crossover, i call it numetal. si crede-ma, nu stii ce inseamna experimental :)

 

@denis_symbiotic: nu am nimic cu satanistii in mod special, doar ca nu imi plac ratatii; cu toate acestea, ii tolerez :)

Daca Deftones nu au influente si sounduri experimental in ceea ce canta ei eu imi tai p***.

PACE!

Link to comment
Share on other sites

barmitzvah exagerat? go for it.

ok stiu ca pe wiki asta zic, dar din ce am ascultat eu nu mi-a lasat gust de experimental. acum inteleg ca ai alta opinie si sper sa imi argumentezi de ce deftones sunt considerati experimental rock, pentru ca mie nu mi se par. alternative rock da, experimental, nu prea.

 

 

LE: dupa ce am studiat articolul am decis ca pana la urma sa reascult white pony ca sa imi fac o parere mai clara. si despre partea de experimental, si despre partea de numetal :)

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

Guest Necro

"...plm...Cradle sucks anyway!Marylin Rulzzzz!Pokemon gotta catch'em all!"...lasa ma...voi sunteti mai TRV asa...voi mergeti la Dimmu!

 

...Cruelty And The Beast e unu din albumele mele preferate.Abia astept sa merg la concert!Pacat totusi ca ii voi vedea in noua formula (adica fara Andrian Erlandson (at the gates),fara Gian Pyres (Extreme noise terror) etc. ) care chiar e chiar extrem de penala.Sper sa excluda din playlist piesele de pe Nymphetamine si Thornography alt fel chiar am sa ma duc degeaba.

Edited by Necro
Link to comment
Share on other sites

Vin intunecatii aia la Marea Neagra ! Pana la urma e foarte bine ca incep sa vina si la noi trupe cu oarecare faima, ca nici mie nu-mi plac, deh, gusturi, stiluri, abordari...Ca nici "greii" muzicii nu vin daca terenul nu a fost batatorit de cei ceva mai "usori".

hehehe...sa vada aia de la manowar sau priest ca au venit cradle si sa se gandeasca ca e o paine pe aici de mancat.... :)

 

sper ca toti TR00 s8an people sa pateasca ce a patit dracu cand s-a intalnit cu tenacious d!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hippie

bai sincera sa fiu ascultam si eu cradle la un moment dat(in perioada"intunecata a vietii cand mi se parea k toata lumea ma uraste etc..pe la 14-15 ani)si la momentul respectiv eram nebuna dupa ei.eh si cum lucrurile se mai schimba si omu se maturizeaza, am realizat ce inseamna muzica buna si acuma nici nu mai stiu de cand nu i-am mai ascultat.oricum am auzit k sunt de cacao pt k au devenit super comerciali.sorry pt ei, imi amintesc ca albumele vechi avea piese chiar bune din pct de vedere instrumental.eh asta e.ma batea un gand sa ma duc sa-i vad de dragu vremurilor trecute da m-am razgandit...maiu ales fara adrian(care by the way arata f bine nemachiat!+ca are o sotie super frumoasa:P).hai peace la toata lumea! :)

Link to comment
Share on other sites

bai sincera sa fiu ascultam si eu cradle la un moment dat(in perioada"intunecata a vietii cand mi se parea k toata lumea ma uraste etc..pe la 14-15 ani)si la momentul respectiv eram nebuna dupa ei.eh si cum lucrurile se mai schimba si omu se maturizeaza, am realizat ce inseamna muzica buna si acuma nici nu mai stiu de cand nu i-am mai ascultat.oricum am auzit k sunt de cacao pt k au devenit super comerciali.sorry pt ei, imi amintesc ca albumele vechi avea piese chiar bune din pct de vedere instrumental.eh asta e.ma batea un gand sa ma duc sa-i vad de dragu vremurilor trecute da m-am razgandit...maiu ales fara adrian(care by the way arata f bine nemachiat!+ca are o sotie super frumoasa:P).hai peace la toata lumea!
:)

 

Ce tipic!!!

Bine ca ai trecut de faza aia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.