www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Blocat Intre 2 Chitari ...


Guest Macaret
 Share

Recommended Posts

+1 ... me2

 

Stagg nu recomand are colegu de camera si in un an a trebuit retastata ca nu mai era utilizabila + ca ii zdronganeau (tre sa ma angajez la DooM) cheitzle(2 din ele chiar se dezacordau frecvent) si si le-o schimbat si pe alea ... se f**u si schimbatoru si ii fasaia un ton .... deci io nu am incredere deloc in Stagg ... mai bine mi-as lua reghin si macar stiu o chestie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Macaret

Eu defapt vreau un model les paul pana in 9 mil NOU si cam alea 2 mi-au atras atentia .... altceva puteti recomanda ... nu cred ca este decat epiphone special 2 care nu sunt de acord cu designu ....

Link to comment
Share on other sites

grosmann all the way dude. E mahon cel putin. Chitara LP de la Grosmann parca e copie ibanez copie gibson LP (mai stiti chitarile Ibanez LP cu vine inlay nu?) dar tot e superba

Link to comment
Share on other sites

Guest Macaret

ms mult ... 90% m-am hotarat ... acum vine problema "out of stock" sa vedem cum ies eu din asta ... ms inca odata

Link to comment
Share on other sites

prima e : http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=676

 

a doua e: http://www.grosmann.ro/produs_detalii.php?...mp;Page=Chitare .

 

Care e mai buna ??? a si inca o intrebare; ce ati alege aria, stagg sau grosmann ?

(am cautat pe 100 de site-uri dar am gasit informatii contradictorii, apelez aici ca ultima solutie)

In contradictie cu alti forumisti (posibil ca e proverbiala exceptie de la regula), am -daca te intereseaza- un Stagg LP care este neasteptat de misto, e vechi de citiva ani deja, bine uscat si cu gitul DREPT si am bagat o gramada de apgreiduri :) in el. Daca nu as fi in criza financiara nici nu m-as gindi sa-l dau!!! Poti sa-l incerci, no questions asked.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Nici mie nu-mi place special 2, prezinta doar forma de les paul.

 

asta n-ar trebui sa fie un criteriu atat de important in alegerea chitarii, cand e vorba de o chitara mult mai buna decat celelalte din categoria ei de pret

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

Am probat-o si pe asta, e ok, dar nu m-a impresionat cu nimic. La pretul ei oricum e cea mai tare. Dar cand ai 9 - 10 mil apar si chestii mai bune.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.