www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sepultura La Bucuresti !


Catalin S.

Recommended Posts

Intrucat niciunul dintre organizatori nu are cont aici, la rugamintea acestora, voi face eu anuntul... mai exact voi da "paste" unui anunt postat pe alte forumuri cu mici adaugiri / schimbari...

 

SEPULTURA la Bucuresti !

 

Livemetal anunta oficial detaliile concertulului SEPULTURA din data de 12 iulie 2007:

 

1. Locatia: Amfiteatrul Centrul Cultural Mihai Eminescu – reper: Parcul National Bucuresti.

2. Pretul biletului: 60 lei in avans si 70 lei in ziua concertului.

3. Biletele se pot gasi in urmatoarele locatii:

 

- Live Metal Club - Bd Nicolae Titulescu no 171.

- Club Hard&Heavy - vizavi de Mcdonald Buzesti

- Magazinul Muzica

- Diverta Eugen Barbu Timisoara

- Diverta Universitatii Cluj

- Diverta Star Brasov

- Diverta Tomis Constanta

- Diverta Mercur Craiova

- Diverta Moldova Iasi

 

4. Ora de incepere a concertului va fi 19:00.

5. Lineup pentru evenimentul din 12 iulie 2007 va fi:

 

SEPULTURA – headliner

Taine

Avatar

Trooper

Rising Shadow

Guerrillas

Loudrage

 

afissepultura.jpg

 

IMPORTANT !!! Pentru cumparatorii de bilete din LMC se lasa cu chef, mai exact cine cumpara bilet din H&H si LMC are o halba de bere din partea casei. Tot de la sediile mentionate mai sus, se pot achizitiona si afisele oficiale (5 RON / buc). Numai bine si va asteptam la concert !!

Link to comment
Share on other sites

In caz ca intereseaza pe cineva de pe RGC... :)

 

Un site dedicat evenimentului >>> http://www.twilight13media.com !

Contine un spot video, o revista in format pdf dedicata evenimentului, linku-ri si informatii oficiale. Pentru mai multa siguranta, dati la prezentarea evenimentului si la spot "save target as.." Intrati acolo ca merita !

 

Bafta !

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Man, iti dai seama ca noi nu avem nicio vina. Doar am raspuns unei invitatii iar pentru noi faptul ca vom fi printre trupele din deschidere, inseamna foarte mult. Sa speram ca s-a obtinut aprobare si tot tacamul. Oricum, ca sa fac haz de necaz, amendati vor fi Sepultura, nu noi, pentru Rising Shadow canta in jur de ora 20:30 ! :)

 

Totusi, se poate pune sticky ? :)

Link to comment
Share on other sites

foarte bine.!!!

pile ,tati....in mod normal,se da voie la cantari pana la 22.30 si din cate stiu de pe la oamenii angajati acolo si juma de ora e un mare castig!!!!

asta e romania!!!!

rock on :)

 

Nush, e bine si asa, pentru ca initial se vorbise de ora 24:00 ca limita. Mai naspa (cu sau fara pile) este ca timpul pe scena al trupelor s-a redus foarte mult ! :)

Link to comment
Share on other sites

Imi permit sa dau aici paste unui post de pe alt forum, post super on topic:

 

Stiati ca Sepultura...

 

...a intrat in Romania azi la orele 5 dimineata.

...a cerut bilete la un meci de fotbal pentru data de 11 iulie

...doreste in mod explicit ciorba romaneasca de casa?

...isi va petrece dupa-amiaza si seara in Bucuresti (cluburi, plimbari, etc)

...va incepe show-ul de joi cu o ora mai devreme (21:45)

...are 2 membri vegetarieni convinsi

...a fost nominalizata recente la premiile Braziliei pentru militarea impotriva violentei.

...se simte ca acasa, in jungla tropicala din Bucuresti (motiv pentru care a promis cu dezinvoltura un show de zile mari)

...doreste (din nou) tricouri ale echipei nationale de fotbal a Romaniei?

...va fi prezenta la beri in Live Metal Club?

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am venit..

Citeva impresii la cald:

Sonorizarea destul de slaba, sunetistul a fortat cit a putut, dar nu a fost la nivelul a ce putea trupa. Chitara pe ansamblu prea tare, si vocea prea incet.

Daca nu aveau in spate un nume imens si un repertoriu extraordinar nu ar fi impresionat cu nimic. Poate si pt ca locatia si instalatia au fost mai degraba pt o trupa de mina a doua..

Una peste alta nu imi pare rau ca am fost, sint piese care au facut istorie, si nu ai des ocazia sa le traiesti live.

Ramin la parerea ca Derrek este un vocal MULT mai bun decit Max.

Despre trupele din deschidere... nu prea am ce sa spun, am vazut doar Avatar si Taine. Taine nu imi plac deloc, si pe deasupra au avut dintotdeauna un sound oribil. Avatar, sound bunicel, muzica.. in mod cert nu e pe felia mea.

 

Roots, Bloody Roots :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.