www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vând chitară electrică Blade Texas Pro (modificată)


Mr V.
 Share

Recommended Posts

Pret: 2700 de lei
Localitate: București
Contact: PM
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Accept schimburi

Vând chitară electrică Texas Blade Pro, modificată.

 

Chitara a fost cumpărată din Israel, în 2018: nu știu când e fabricată. Nu are indicii clare de proveniență, dar forumul Blade pretinde că numărul de serie ar indica faptul că e MIK.

Chitara am cumpărat-o din magazinul Ha’Lilit din Yaffo și a fost un exemplar expus la raft, deci are diverse semne de utilizare: unele sunt vizibile, sper, în fotografie. După ce am cumpărat-o, am folosit-o puțin și a stat exclusiv în casă, într-o cutie On Stage, fiind atent îngrijită.

Chitara are numeroase modificări. Dozele au fost înlocuite cu un sistem Fishman Fluence, cu două voicing-uri (Vintage și Hot). Tremoloul este Schaller, cheile, Planet Waves TrimLok, switchul de doze e Fender, iar prăgușul e ABM pe rollere. I-a fost montat un string tree de JEM. Modificările au fost efectuate de Florin Dobrescu (aka Picnic), tura I, și Cristi Gram, tura a II-a. Chitara sună cum trebuie și stă acordată cum trebuie.

Instrumentul vine într-un soft case (solid) On Stage, cu o curea de piele frumoasă cu straplocks Dunlop și un fretwrap. Bara de tremolo este și ea în cutie. Nu are corzi noi, dar pot monta la nevoie.

Prețul e deja negociat și fix, nu răspund la oferte indecente. Chitara se vinde numai în București, nu trimit în țară. Se poate proba în zona Obor. Contact prin PM, iar dacă mergem într-o direcție serioasă trecem la telefon. Răspund bucuros la orice întrebare legată de instrument și pot trimite poze suplimentare la cerere.

Accept schimburi cu chitare Ibanez Q-54, AZ Premium HSS sau ICHI-10, cu o diferență corectă din partea mea, în funcție de starea instrumentului, prețul de referință fiind cel al instrumentului nou.

Precizez: nu mă interesează NICI UN ALT MODEL de chitară, în afara celor specificate. Nu deschideți discuția, dacă nu aveți chitara care mă interesează vă urez din inimă spor la vânzare.

Nu răspund nici la “oferte” de tip “Sună-mă”.

A9F75CD8-3A5A-4B84-B2A6-C24DEBF53B92.jpeg

6861DBC1-DA77-494C-9C6C-3DDEEDC7A097.jpeg

EE36E16C-7548-4056-A644-246AA09C10AF.jpeg

8D8F5908-9F2F-407A-8D20-469A904278B8.jpeg

CA9A2514-2601-423C-AE03-E1D0D1FE9566.jpeg

4D72A036-35C9-41E7-A398-995D873AB465.jpeg

1AA0FD7B-36A5-4CC8-8714-0EC06A583C58.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.