www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Gibson SG tribute 2009 cu upgrade-uri


Marian90
 Share

Recommended Posts

Pret: 4500
Localitate: București
Contact: 0787877874
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand chitara la care am tinut cel mai mult, dar am ajuns la concluzia ca stratul este mai pe gustul meu. Chitara trebuie sa ajunga la cineva care sa o cante pentru ca la mine aduna praf. Este un instrument fantastic pentru ca are doua mari calitati este ușor si super rezonant.

Ca upgrade-uri  are doze boutique hot paf cumparate de mine din USA  care au facut chitara sa sune mai clar clean si mult mai rafinat pe drive. 

Alt upgrade este faptul ca i-am montat un tremolo Duesenberg, tremolo foarte apreciat datorita faptului ca nu mananca din ton si tine acordajul fata de cele de tip bigsby. 

https://www.thomann.de/ro/duesenberg_les_trem_ii_nickel_tm85n.htm

20240209_153925.thumb.jpg.a58f82e3620c68dcdf4005adb6c19f00.jpg20240209_154009.thumb.jpg.2c538e6971e13daa4986bbb7ae067618.jpg20240209_154045.thumb.jpg.7a600069f6f9b38481fc91a558a91e7a.jpg

Chitara nou era undeva la 6000 de lei de lei, eu vreau pe a mea 4500 de lei cu upgrade-uri sau 4000 de lei in varianta stoc. Chitara vine cu husa originala Gibson mai obosita, dar buna la transportat. Nu sunt interesat de schimburi!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Oricum, in 2999 lei nu cred ca e cazul sa ii atragi atentia ca e scumpa, nu am mai vazut Gibson la pretul asta de la inceputul pandemiei, cand erau cu totul alte preturi de noi. Acum cel mai amarat SG e 6000 lei la Thomann ...

12 hours ago, lefmir said:

ca idee: asta e un SG Special, nu e Tribute, pentru ca seria aia a aparut mai tarziu. Respectiv Special faded, pentru ca e open pore, era cotata mai jos. Culoarea pare worn cherry ca e singura optiune de rosu pe open pore.

ai PM.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blackthorn said:

Oricum, in 2999 lei nu cred ca e cazul sa ii atragi atentia ca e scumpa, nu am mai vazut Gibson la pretul asta de la inceputul pandemiei, cand erau cu totul alte preturi de noi. Acum cel mai amarat SG e 6000 lei la Thomann ...

 

Citeste si tu cu atentie. Nu am zis ca e scumpa, am zis ca era cotata mai jos. "Era" - adica atunci cand era noua.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, lefmir said:

Citeste si tu cu atentie. Nu am zis ca e scumpa, am zis ca era cotata mai jos. "Era" - adica atunci cand era noua.

Corect, am avut un SG special la un moment dat, suna mai bine ca un standard dupa upgrade la doze, ori am nimerit eu una foarte buna, ori Standardul cu care am comparat-o nu era deloc grozav, probabil cate putin din amandoua ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.