www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Opera si chitara


Dana Marianna
 Share

Recommended Posts

Salut. In primul rand vreau sa-ti spun ca iti admir curajul. E nevoie de mult curaj ca sa postezi o interpretare proprie pe internet. Eu nu cred ca voi putea sa fac asta prea curand, deci te admir. Pana sa apas play, pentru mine ai fost o vedeta si o zeita. Fara gluma. Din pacate, urmatorul pas a fost sa apas play.

Acestea fiind spuse, cred ca e loc si de niste critica constructiva. Genul pe care l-ai ales e foarte greu si necesita o tehnica a vocii pe care tu nu o ai (inca). No offense, dar ai fost foarte aproape de a sparge cateva geamuri. Nu scriu cu rautate, ci doar ca sa-ti prezint realitatea talentului tau pentru genul asta la momentul de fata. Stiu ca e foarte usor sa critici pe cineva si sa-i distrugi visele, dar iti jur ca nu asta e scopul meu. Nu vreau sa fiu rau ca si colegii mei, dar nici nu te voi lauda pentru o interpretare care pare sa fi fost inregistrata de cineva cu zero pregatire pentru opera.

Nu te cunosc si nu stiu ce pregatire ai sau unde ai studiat, dar un lucru e clar: la momentul actual, genul asta e mult mult prea greu pentru tine si inca nu e clar daca ti se potriveste sau nu. Sfatul meu e sa incerci ceva mai usurel. Poate vei gasi un gen mai potrivit pentru vocea ta, un gen care sa-ti evidentieze mai bine pregatirea de pana acum si care sa nu-ti expuna asa tare defectele. Asta plus multa munca la voce si vei putea progresa. Cel mai important lucru e sa iti doresti sa canti si sa nu renunti. Un alt lucru foarte important e sa accepti critica celor din jur cand e constructiva. E greu, stiu, dar e necesar.

Succes!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.