www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RO/EN [București] Chitarist/Instrumentist Divers/Producător Studio (hobby) În Căutare De Trupă/Colaborări/Jam


WKF
 Share

Recommended Posts

[RO]

Salut,

Am 26 ani și locuiesc în București. Sunt în căutare de alți muzicieni/trupă cu care să cânt/socializez/produc piese.

În principal sunt chitarist însă am diverse instrumente la care știu the basics și am și un mini studio acasă unde mai înregistrez/produc piese din când în când.

Nu caut ceva super serios neapărat din cauza jobului însă sunt dispus să depun efort dacă iese ceva frumos. Momentan sunt la stadiul de hobby. 

Sunt deschis la orice însă în principal îmi place metalul modern (LANDMVRKS, The Ocean, Spiritbox, Gojira, Paleface, Future Palace, The Narrator, Space of Variations, Shores of Null, Currents, Make Them Suffer, While She Sleeps, Zeal & Ardor, Invent Animate, etc.).

Ca și artiști români îmi plac HVNDS, Carousel și White Walls.

Ce mai fac din când în când: https://linktr.ee/wkf21

Dacă sunteți interesați, let me know.

Mersi! 😊

---

[EN]

Hello,

I'm a 26 years old man living in Bucharest. I'm looking for other musicians/band to play, socialize, and produce music with.

Primarily, I'm a guitarist, but I also own and know the basics of various other musical instruments. I also have a mini home studio where I occasionally record/produce songs.

I'm not necessarily seeking something super serious due to my job, but I'm willing to put in effort if something beautiful comes out of it. Currently, it's more of a hobby for me.

I'm open to anything, but I particularly enjoy modern metal (LANDMVRKS, The Ocean, Spiritbox, Gojira, Paleface, Future Palace, The Narrator, Space of Variations, Shores of Null, Currents, Make Them Suffer, While She Sleeps, Zeal & Ardor, Invent Animate, etc.).

As for romanian artists, I like HVNDS, Carousel, and White Walls.

This is what I do occasionally: https://linktr.ee/wkf21

If you're interested, let me know.

Thanks! 😊

Edited by WKF
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut. Am 25 de ani, sunt din Bucuresti si ascult chestii asemanatoare. Si eu caut oameni cu care sa incep un proiect de hobby, tot din cauza job-ului, deci probabil am fi pe acs lungime de unda. Eu sunt bassist/chitarist nivel intermediar, dar ma pricep destul de bine la compus/aranjat muzica, fac asta de vreo 10 ani. Ma pasioneaza cat de cat si productia. Iti las si un DM in caz ca esti interesat :)

Link to comment
Share on other sites

Salut!
Am 25 de ani, sunt din Bucuresti si mi se pare ca suntem similari pe partea de inspiratie.
Sunt chitarist/vocalist. Am luat o pauza de la creatie de ceva timp, insa imi doresc sa revin la treaba si sa compun in romana. Am un mini studio acasa unde mai schitez chestii, dar sunt praf la mix/master :))

Iti las cateva coveruri vocale mai jos, da-mi un DM daca esti interesat.
Seara faina!
 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.