www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Procesor chitara NUX MG 30, ca nou


Danz
 Share

Recommended Posts

Pret: 1100 lei
Localitate: Dragasani
Contact: 0724335223
Link producator: https://www.nuxefx.com/mg30.html
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vand acest procesor pentru chitara, ca nou, l-am folosit putin, doar in casa. Vine in cutia originala, cu toate accesoriile si inca un an si doua luni de garantie in Romania. Motivul vanzarii este faptul ca am cumparat si un profiler, intre timp si incerc sa mai recuperez din cheltuieli, plus ca le folosesc tot mai rar, in ultimul timp 😟.

Este un procesor de generatie noua, mic, dar foarte potent. L-am folosit atat direct in monitoare, in return-ul ampului pe lampi, cat si prin metoda celor 4 cabluri si suna excelent, foarte organic. Gasiti si patch-uri foarte bune, contra cost, dar si gratuite.

 

Un link catre produs, pe pagina producatorului, gasiti aici https://www.nuxefx.com/mg30.html.

Nux MG-30 - Procesor profesional de chitară electrică cu design modern, ecran mare de 4” LCD și algoritm de modelare TSAC-HD (White-Box) care oferă un răspuns sonor realistic și rapid. Este ideal pentru evenimente live și pentru aplicații de studio.

  • 25 de amplificatoare legendare de chitară
  • Modelare profesională cu Bias Tweaking
  • 11 blocuri de semnal independente cu rutare opțională paralelă post-efx
  • Ecran LCD de 4" cu UI intuitiv
  • 1024 de sample-uri de rezoluție IR și slot de încărcare IR third party cu fiecare patch de utilizator
  • Scene de aplicație versatile și setări globale
  • Latență ultra-scăzută (2 ms) și 2 DSP-uri profesionale
  • Livrat cu footswitch-ul NMP-2 pentru control extern
  • Interfață de înregistrare USB, actualizare firmware, software de editare QuickTone

Sunt nenumarate prezentari pe Youtube, dar mie mi-a placut aceasta, e foarte aproape de realitate:

Aici exemple de patches, foarte bune, in opinia mea:

Pretul unuia nou se incadreaza in plaja 1.340 - 1.399 lei, eu vreau 1.100 lei pe al meu, cu transport inclus.

In caz ca sunteti interesati, va rog sa ma contactati prin mesaj privat.

Multumesc!

 

 

 

 

Edited by Danz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.