www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist ( București ) caut trupa


teodor2017
 Share

Recommended Posts

Salut! Sunt chitarist de 17 ani cu experiență pe instrument de 8 ani și 3 ani de cantat in formații. Pot spune că dețin tehnicile necesare pentru a canta în mare parte aproape orice tip de piesa. Deasemenea am și 3 compoziții gata de lansare. 

Referitor la genul preferat, consider că cel mai bine este sa nu fie unul presatbilit ci unul format pe preferințele și unicitatea fiecăruia. Totuși direcția muzicala ar fi de metal sau chiar și rock.

Influentele mele ( Intr o ordine aleatoare ) sunt: Avenged Sevenfold, Bullet for My Valentine, Parkway Drive, Bleed from Within, Megadeth, Metallica, Slayer, Slipknot, Trivium, Shadow of Intent, Rammestein, As I lay Dying, Pantera, Van Halen, Lamb of God, While She Sleeps, Limp Bizkit, Linkin Park, Muse, In flames, Wage War, Architects și mulți alții.

Basically, incerc sa fiu cat mai polivalent și să iau influente și să studiez in amanunt cat mai multe genuri și tipuri de muzica posibile.

 

Pentru mai multe detalii/înregistrări puteți să mă contactați atât aici cât și pe WhatsApp la 0741782060

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.