www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boxa JBL Ca Monitor/Amplificator


Recommended Posts

Salutare

 

Vreau sa folosesc o boxa JBL PartyBox 110 ca si monitor/amplificator de bass

 

Din ce am citit pe net asta poate afecta difuzoarele ( desi altii spun ca JBL-urile merg super ok pe chitara bass)

 

In schimb nu am gasit pe cineva sa spuna ca a folosit setup-ul pe care intentionez sa il folosesc eu, adica Bass->Procesor sau Amp Sims (Bias Fx) ->JBL

Am gasit doar raspunsuri de la oameni ce au folosit un bass direct in boxa, fara un preamp sau ceva inainte, 

 

As dori sa stiu daca se merita investitia? Si daca chiar afecteaza cu ceva difuzoarele? Si daca as obtine ceva similar unui amp? Mai mult ca parte de monitorizare/repetitii cu trupa, nu am nevoie sa umple stadioane, doar sa ma aud pe langa tobe  

 

PS: in setup-ul meu ma mai ajuta foarte mult ca e stereo, din cauza ca din Bias pot duce un canal pe fiecare difuzor si de asta m-ar incanta o boxa de genul. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Orice procesor cu iesire line level (aux, line, maybe casti) ar trebui sa mearga fara probleme pe orice boxa cu intrare line/aux

(later) Acum am vazut ca are si intrument in, deci teoretic il poti folosi si 'pe direct' dar as putea paria ca nu are nici o sansa langa un tobar. Ca monitor/home practice ar trebui sa fie functional, dar nimic mai mult.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.