www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Imn Clasa


Susceptor
 Share

Recommended Posts

A fost foarte frumos acest ciclu si, in fiecare, la sfarsitul clasei a XIIa, fiecare clasa isi alege un imn (cel putin la noi in Sava), fie ca e compus, fie ca e cover etc

 

Postez aici versiunea "oficiala" si o versiune haus facuta mai mult la caterinca (vocea de pe remixul de club a fost aranjata in graba, de aceea suna ca posteriorul meu).

 

La acest proiect au lucrat:

-George, aka Gogu - inregistrat chitara, bas si solo clape

-Smaranda, aka Sma - voce

-Theo, aka eu - orchestratie, efecte, masterizat, programat drum machine (aka BFD) si celelalte clape.

 

Astept intrebari, sugestii privind tonul, masterizarea, compozitia etc.

 

PS: cel cu Voce2 e versiunea "oficiala". Sunt interesat in special de parerile legate de el.

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

Guest Nightelve

Am vazut si ascultat azi la defilare. A sunat ok, dar vocea se putea mai bine, cam fals pe alocuri, nu prea are legatura cu negativul. Anyway e bine ca macar a fost ceva original, nu cover :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
era finalul clasei a XII-a si trebuie sa fac ceva usor poppy si catchy si cum eram singurul care avea habar cat de cat la muzica, inregistrari etc...

marfa inceputu seamana izbitor cu inceputu si un pic cu solo-ul din judas priest-living after midnight :)

 

in rest e marfa, dar pentru un imn al clasei ma gandeam ca trebuie sa fie un pic mai "epic"(parca ar fi un singur riff tot cantecu) parerea mea :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest NecroticCH
oricum mi se pare lame ideea de "imn de clasa", in general nu prea ai ce face in materie de muzica cu colegii, eu am abandonat de mult orice incercare de a-i implica.
De-acord. Mie mi se pare lame orice lucru care tine de scoala. Dac-as fi nevoit, implicat si la putere sa fac un cantec de adio (adica m**e) liceului, as pune un death metal total care sa vestejeasca toata cladirea si sa cutremure Bucurestiul (ok, cu avertizarile de rigoare si de maxima importanta la locuitorii din zona, sa-si faca din timp finantarile pentru case noi la periferie, sa mai salveze orasu' mult iubit de aglomeratie).
Link to comment
Share on other sites

da da, we don't need no education and all of that hypocritical bullcrap.

din fericire nu esti la putere asa ca locuitorii pot sta linistiti :)

 

@all: ideea unui imn de clasa o fi sau nu lame, a trebuit facuta, colegii au fost multumiti de imn; nu am incercat sa imi implic colegii int-un proiect muzical, am probleme cu muzica cand vine de la 2 oameni in sus. sper ca am clarificat niste chestii :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.