www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grossman Lace 13


ciuci
 Share

Recommended Posts

Guest Morgan

Presupun ca fiind din cluj n-ai cum s-o incerci in prealabil, dar daca reusesti cumva sa ajungi prin bucuresti neaparat s-o incerci. Eu unu dupa ce am probat niste grosmann-uri pot spune ca nu m-au impresionat cu nimic. Intr-adevar, o chitara din mahon la 6 milioane e ceva foarte dubios... Oricum e foarte posibil sa nu o mai aiba pe stoc, site-ul ala nu prea e actualizat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

si in realitate arata cam butucanos headstocku ala.. foarte inestetic if u ask me.. dc nu vb cu mr. G himself pe mess si el iti poate da toate detaliile..

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
Intr-adevar, o chitara din mahon la 6 milioane e ceva foarte dubios...

 

E mahon african... look it up.

Link to comment
Share on other sites

Guest nobody10

din cate stiu si pe forumurile despre ibanez am gasit decateva ori treba asta , ibanezurile care sunt din mahon sunt facute din estern mahogany,adica un mahon de asia denumit si nato, care este de o calitate inferioara celui african denumit sapelii. Intradevar cel mai bun si care este folosit de gibson este cel de Honduras . dar va intreb : daca grosmann ar folosii mahon de honduras si ar fi la pretul care va fii ati spune ca sunt scumpe , asa omul foloseste un mahon destul de bun ,chiar mai bun decat cel folosit de unele firme bine cunoscute. Nu am vazut chitara , cred ca nu mai este pe stoc dar din poza arata foarte bine . Nu m ise pare hidos headstocul .......am vazut altele mult mai hidoase dar pentru ca sunt anumite marci nimeni nu comenteaza.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
multumesc! nobody10 e cumva clona lui grosu???

 

cam asta e concluzia la care au ajuns adminii, vezi la feedback la topicul cu ban-uri

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.