www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Propunere inregistrari


Horil
 Share

Recommended Posts

Eu sunt de acord. Cred ca este bine. Cat mai multe inregistrari cu atat mai bine.

Fa topicul si pune prima inregistrare (oricum puteai face asta si fara sa ceri parerea nimanui).

 

n-am inca o inregistrare...

eu oricum, ma gandeam sa inregistrez un cover la californication pe chitara acustica... asa ca, daca o sa o fac in curand o sa o postez... mi-am luat si backing track si oricum o sa o pun in ambele versiuni(cu si fara)... cred ca majoritatea inregistrarilor "de la incepatori" vor fi coveruri, avand in vedere ca nu am/au notiuni pentru a compune melodii... :) oricum, se va putea urmari evolutia lor...

Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca poti sa pui ce vrei, specificand, sa zicem, ca esti incepator. Cine o sa-ti ia boii de la bicicleta ?

Oricum, nu vrei indulgenta nimanui, ci vrei pareri sincere, nu ? Fruntea sus si s-auzim [de bine].

 

Cam asa e... dar stau prost cu tehnica de inregistrare :) adica microfon pe care il pun in cutia de rezonanta... si se aude cam prost.. dar o sa gasesc o metoda sa fac sa se auda mai bine si atunci o sa postez... deja am "tras o dubla" dar nu sunt multumit de calitatea sunetului, si stiu ca se poate putin mai bine... chiar cu microfonul(mai e si guitara). Sper sa postez in viitorul apropiat "cover"-ul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.