www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Unde Pot Sã Cumpãr O Esp ?


Pierre
 Share

Recommended Posts

Doamnelor ºi Domnilor, bunã ziua !

 

Mã numesc Pierre, sunt francez dar lucrez în România de atunci 1 an. Eu vorbesc un pic romaneºte, dar nu foarte bine, deci va rog fiți îndurãtori cu ce scriu… :)

 

Deci…

 

Vreau sã mã fac un cadou : o chitarã ESP, o Eclipse II. Dar nu am gãsit un magazin care vinde ESPuri ! Am cautat pe internet (www.mcmusic.ro, www.proguitar.ro, www.grosmann.ro) dar farã rezultate.

 

Cineva ºtie unde pot sa gãsesc o Eclipse la Bucureºti sau la Braºov ? Si cât costã ?

 

Alta soluție, a cumpãra pe internet. Stiu cã thomann.de are o buna reputație la Franța, dar trebuie sã spun cã nu îmi place mult : am avut deja probleme cu UPS si alte servicii, deci cu o chitarã de 1600 euros... Deci cumpãrare pe internet este ultima solutie. Cineva a cumpãrat deja la thomann pentru feedback despre predare ? Calitate ambalajului,...

 

Mulțumesc mult pentru respundirele :)

 

 

 

 

Short English version if it was too awful :)

 

- I want an ESP Eclipse ! Where, how much ?

 

- Is thomann.de OK with deliveries in Romania ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

la proguitar au LTD-uri si ESP-uri pe comanda, fa-le o vizita la magazin..

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

eu am luat ESP Horizon de la Thomann si a fost ok. Nu ai probleme cu ambalajul. Merita sa-ti comanzi fara nici o retinere. Pas des problemes mec!

 

p.s. Avez vous pas des boutiques en ligne d'instruments en FRance aux quelle vous faites confiance? Pour quoi Thomann?

 

de cand n'am mai vorbit francezaa! :)

Edited by Radu i
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.