www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doza Single Buna Pt Metal


Cursedone
 Share

Recommended Posts

ok deci treaba sta cam asa: am o chitara delson, nu e cine stie ce, de incepator, si guitar rig 2. problema e ca nu prea ma satisface tonu, e prea anemic, si as vrea o doza single de bridge, buna pt metal sa o pun pe chitara actuala, si cand e sa o schimb, sa o pun pe chitara urmatoare.

ce imi recomandati?

Link to comment
Share on other sites

Humbucker in single-coil form. Vezi Dimarzio Super Distortion S de exemplu.

ms mult, dar unde as putea sa gasesc, ca pe net am vazut doar humbuckeri super distortion. dar o intrebare: de ce e duncan distortion humbucker-ul mai ieftin decat hot rails-ul cand e hum si hr e single?

 

Eu zic sa incerci mai intai alte setari in GR2, printr-un DI box bun (dac-o bagi direct in calculator nu-i de mirare ca e anemic) sau amplificator (cu ampul Delson ai aceeasi problema?).

cu amp-ul nu am probleme, doar ca are "white noise" si deja am ceva white noise de la GR2. o fi de la placa de sunet sau de la doze?(oricum, nu conteaza, tot caut doze mai bune)

presupun ca trebuie preamp sau doza mai buna (asa am citit la ghidul de pe forum pt programele astea)

Link to comment
Share on other sites

Guest Saint666

mai ieftin pot sa-ti recomand SD performer, e 30$ la musiciansfriend...dar implica sa ai pe cineva in state sa ti-l trimita

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest nobody10

iti recomand un bill lawrence L250. este minihumbucker foarte bun pentru metale ,fara noise si destu lde ieftina , am vazut la Grosmann la 2 mil

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.