www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jam Jam!


bolly
 Share

Recommended Posts

hehe, salutare, prezent si eu, just foolin' across the strings. :)

sper ca nu am stricat bunatate de bucata de backing track, mai ales ca e very Tommy Denander style, si probabil ca onor Art Vandalay si-a facut bine temele la capitolul asta (02:12-02:17). :)

numai bine!

jamjam_bolly_artV_felixanu__.mp3

Link to comment
Share on other sites

hehe, salutare, prezent si eu, just foolin' across the strings. :)

sper ca nu am stricat bunatate de bucata de backing track, mai ales ca e very Tommy Denander style, si probabil ca onor Art Vandalay si-a facut bine temele la capitolul asta (02:12-02:17). :)

numai bine!

 

prea te subestimezi felixane....ai dat bine omule!

Link to comment
Share on other sites

prea te subestimezi felixane....ai dat bine omule!

 

 

Hehe, fraza aia am furat-o de la A. Timmons...da` cine stie, poate si el a furat-o de la Denander.

In rest, f. bine ai cantat, vezi ca mai sunt si alte BT-uri.

:)

 

va multumesc frumos amandurora pentru aprecieri si incurajare! :(

mai mult decat atat, ma simt onorat de prezenta alaturi de voi la jam... si sper sa mai am posibilitatea asta si alta data. :)

acuma mai trebe sa se incumete cineva sa termine ultima bucata de negativ, nu? :)

Link to comment
Share on other sites

Bravos baieti ! .... iar tu Art m-ai cam spart :)

Mie track-ul mi-a sugerat din prima o piesa de Toto asa ca n-am rezistat...... :)

man probabil ca te-ai saturat sa te laude lumea(ya..like that will ever happen;)..da io nu pot sa ma abtin:ESTI BUN!!!P.S.:vezi ca mai e un jam neterminat..ala cu bluesy stuff :)

Link to comment
Share on other sites

@lukeblue :) . si e cand am zis de negativ ca e "a la Tommy Denander" imi sunase foarte asemanator cu o parte dintr-o piesa a lui, aflata pe un album tras impreuna cu membrii trupei TOTO. :) (binenteles, fratii Porcaro, fara maestrul Steve "Il Luke" Lukather). so good to have you here! :(

 

@Art Vandalay: mare meserias esti la cuvinte, pe masura altor calitati. nu e nici o indoiala ca ai fi fost un altfel de despot, decat unul luminat. :)

Edited by felixanu'
Link to comment
Share on other sites

fara suparare, dar cand incepe sa cante art mi se ridica parul pe mana. esti genial domnule. ai in sange sa scoti niste armonii si sa frazezi in niste feluri care ma lasa mut. e o placere sa te ascult. nu ca nu ar canta lukeblue f fain, dar art :) atat interpretare cat si ton

si intradevar, se "simte" ca lukeblue isi construieste tonul cu niste scule de nota 10.

dar imi place mult si prophesy-ul

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.