www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Pro 5


Recommended Posts

nelamurirea e legata de un anumit feature al GP5-ului anume RSE

 

RSE Sound:

RSE [Realistic Sound Engine] is an audio technology unique to Guitar Pro, which uses genuine guitar, bass and drum samples. The result is an ultra realistic playback. RSE can be activated or disactivated using Sound > Use RSE [F2] menu.

 

 

Imi aduc aminte ca imi mergea perfect chestia asta ultima oara, acum in schimb butonu de use RSE e greyed out si habar n-am ce sa-i fac :)

 

are cineva vreo idee ?

 

mersi anticipat

Link to comment
Share on other sites

Guest gogu

inseamna ca nu ai instalate sound-bank-urile. incearca sa reinstalezi tot. sau doar sound-bankurile, care sunt separate din cate imi aduc aminte. si eu am patit asa.

a, inca ceva, RSE nu merge decat pe versiunea cumparata (sau hackata :) ).

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

depinde si ce tab citesti... mi se pare ca astea vechi, gp3 sau gp4 nu au rse si in consecinta, nu pot fi deschise cu rse (posibil sa vorbesc tampenii)

Link to comment
Share on other sites

Guest gogu

in directoru RSE thebuie sa ai un director Bank care sa aiba fisire .fsb si .ini

daca nu ai asa ceva, inseamna ca nu ai soundbankuri

cum a spus bassman, cauta versiunea de 160 mb. sau doar soundbankuri separat.

Link to comment
Share on other sites

@Johnny_I: vorbesti prostii, gp4 gp3 sunt doar denumiri pt tipul fisierelor folosite care contin mai putina informatie decat un fisier gp5, dar programul guitar pro 5 doar incarca ce e in fisier ca note si le canta; e ca si cum ai zice ca un muzician nu poate canta la vioara stradivarius o melodie ca nu e pe hartie fotografica

 

@ontopic: dupa cum au zis si ceilalti, verifica sa ai soundbankurile, bla bla bla

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

susceptor, eu ziceam altceva. gp5 canta doua chestii diferite. adik poate sa cante midi normal, sau rse (sunetele fiind mai rasarite dekt midiurile de rand)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.