www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RIFFS & LICKS


AlexGibson
 Share

Recommended Posts

Salutari tuturor! :)

Am creat o serie noua de clipuri care se intituleaza "RIFFS & LICKS" unde voi prezenta parti muzicale scrise de chitaristi renumiti, riff-uri, pasaje de solo.

Toate videoclipurile sunt insotite de : - Tab-uri pentru Guitar Pro 5 / 7 dar si in forma PDF.
                                                                : - Video in Slow Motion pentru fiecare pasaj.
                                                                : - 1 Backing Track pentru RIFF
                                                                : - 1 Backing Track pentru LEAD
                                                                : - Full Performance Video

In primul episod am ales o piesa numita "Anguish and Fear" scrisa de renumitul chitarist de gen neo-classical metal si anume, Yngwie J. Malmsteen. Piesa a aparut pe albumul "Marching Out" din 1985.
Am ales RIFF-ul principal al piesei si un LICK de viteza pentru cei care vor sa-si imbunatateasca tehnica la mana dreapta, respectiv mana stanga.

Aceste pachete vor fi GRATIS pentru toti cei care vor sa studieze in detaliu.

Puteti sa ma contactati pe : - Forum
                                                  - Facebook : Alex Gibson
                                                  - Instagram : _alexgibsonmusic
                                                  - E-mail : alexgibson0409@gmail.com
 


Zi faina! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iata si episodul cu nr. 2 din seria "RIFFS & LICKS". De data aceasta este vorba despre Jake E. Lee, fostul chitarist al celebrului artist Ozzy Osbourne, cu care a inregistrat un album numit "Bark at the Moon". 
Jake E. Lee este un chitarist extraordinar de bun in ale tehnicii curate, viteza, si mai ales melodicitate. Am ales RIFF-ul principal de pe piesa "Bark at the Moon", iar ca si LEAD part, am ales ultima parte a piesei care mi s-a parut repetitiva, melodica, si numa' buna de exercitiu de coordonare intre mana dreapta si mana stanga folosind diferite tehnici precum hammer-on si pull-off. 

Pachetul contine  : - Tab-uri pentru Guitar Pro 5 / 7 dar si in forma PDF.
                                                                : - Video in Slow Motion pentru fiecare pasaj.
                                                                : - 1 Backing Track pentru RIFF
                                                                : - 1 Backing Track pentru LEAD
                                                                : - Full Performance Video

Un feedback mi-ar prinde bine, poate un subscribe sau un share!


Nu ezitati sa ma contactati pentru acest pachet. Cheers! :) 
 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.