www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The 3 Gazpachos


Radu i
 Share

Recommended Posts

haidetzi mai oameni buni ca am stat sa uploadez ultima piesa o gramada de timp si de-abia asteptam cateva pareri, bune, rele, cum or fi. Lasati prima piesa pe care am atasat'o si incercati'o pe ultima care se numeste NU.

 

Imi cer scuze de marimea fisierelor insa mai mult decat sa le arhivez nu am ce sa le fac. Dati si voi 5 minute din timpul vostru pentru putin feed-back pentru ca ar insemna mult pt mine. Plus ca vine o bere pt feedback :)

 

Senx!

Edited by Radu i
Link to comment
Share on other sites

1. Hotline Romance

- concept exceptional

- voci foarte bune (chiar sunt ale voastre?... oricum ok)

- inregistrare buna (chiar foarte buna) pentru un demo

- singura observatie: clapa trebuie folosita pentru tonuri de clapa... Cred ca piesa ar trebui produsa cu un tobar adevarat si un basist adevarat. Ar iesi ceva bun.

 

2. Fraier la unchi - nu (cel putin eu nu as fi postat-o) - desi (asa cum am mai spus-o) imi place B.U.G. dar tema (sau aerul) din "Baieti buni" este prea evident dar cam slab executat (no offense duuude....)

3. Nu_final - buna. Cu observatiile de la piesa 1. Cred ca o inregistrare mai putin "robo" ar creste piesa.

 

Cred ca daca ai merge pe linia asta neconventionala cu o sectie ritmica live ar iesi ceva foarte interesant.

 

Multe realizari, si succese nebanuite (cum se glumeste pe aici... apropos, stiti de unde vin expresiile astea?)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Lupoaica

Prima piesa suna bine.

A doua e ok.

A treia nu imi place, sorry - stilul asta nu m-a incantat niciodata.

Ultima suna bine, imi plac vocile :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Tizule, de la mine pentru matale, melodiile in format mp3. Descarcati, tovarasi, si comentati, ca merita.

 

Hotline Romance - chestiunea asta mi-a placut cel mai mult. Ma duce cu gandul la un bachelor pad sofisticat, cu lumina la juma', un mac daddy tolanit pe o canapea si o domnita care-i tine companie (doar o parere, nu dati cu rosii conservate in ambalaj). Fantastica instrumentatia, iar vocile sunt taman ce-i trebuie; se completeaza tare frumos.

 

Fraier la unchi - fara 'catchiness'ul pe care-l are tema din Baieti Buni, pe care mi s-a parut si mie c-o sesizez; cuvinte olecuta neinspirate...pentru standardul impus cu celelalte piese, nu prea face fata. Daca o punea altcineva mai necunoscator, o laudam.

 

Nu - faina ritmica are guristul number one, instrumentatie meseriasa (reminds me of Zale), idee buna, mi-a placut chestiunea cu veveritele - un dublu sens potrivit, ce sa mai. Cu viitor treaba, cred io.

 

Blah second edition 2bis - inspiring. Chiar ca inalta inima; transmite niste sentimente pozitive intr-un mod usurel, subtil - oricum, m-am trezit batand ritmul, iar faptu' ca ,,prinde'' ascultatoru' e cel mai tare lucru pe care mi l-as dori io, ca (viitor) element de trupa, de la orice piesa proprie si personala.

 

Oricum, where mixing and mastering are involved, meserie.

Hotline_Romance.mp3

Fraier_la_unchi.mp3

nu_final.mp3

blah_second_edition2bis_noisered.1_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.