www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electrica] Aria Mac-40


Guest Wierdguy
 Share

Recommended Posts

Guest Wierdguy

-Nume echipament - Aria MAC-40

 

 

- Pret - Nou costa 750 RON

 

 

- De la cine / De unde a fost cumparat - M&C Musical

 

 

- Caracteristici - Configuratie HSH, Humbuckerul din bridge trebule coborat cativa milimetri ca sa redea un sunet clar; Coil Tap Switch- foarte folositor cand vrei sa canti cu un sunet de single coil unde ai humbuckere, 1 X Volum; 1 X Ton;1 X balance- pick-up changer; Bridge-ul este o copie Floyd Rose: ***-C Double Locking Tremolo

 

- Cum suna / Cum se comporta - Foarte bine la metale, are un sunet...plin.

 

 

- Parti bune- Se simte foarte bine la mana, are un sunet curat bun, poate pe clean fi folosita si la..jazz sau chestii mai mellow

- Parti rele - Trebuie ajustata de proprietar: floyd, doze, inaltimea poturilor. Mare atentie, cand o cumparati, cereti si un cablu, chitara are unul din dotare, da nu e magnific

 

 

- Impresie generala raportul pret calitate este mai mult decat satisfacator. Overall, nota mea ar fii un 8.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Aria MAC 40- am probat asa ceva,nu prea e finisata bine chitara(din fabrica), la anumite modele tastele au inclinare prea mare si fuge degetul cu tot cu coarda de pe grif,la altele tastele sunt prea lungi(nu e vizibil da se simte) si zgarie la mana.

Floyd sub licenta-materialul prost,la un anumit nr de corzi intinse se duce...(am bushit un floyd chiar in magazin(nu s-au prins aia :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

frate....mie mi`au trimis una buna...in afara de floyd care ma enerveaza..dar nu mult...trag de el ca nebunu si n`are nici pe dreaq. Necku e bun, am cantat si pe neckuri mai proaste. Si n`a zis nimeni ca`i fender :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da is de acord. Is cam incepator si nu stiu asa multe da stiu ca Aria is chitari destul de bune(din proprie experienta :) ) . Inca n-am una dar am cantat pe cateva (electrice si acustice). Totusi nu stiu daca are vreun rost un Floyd pe o chitara mai "ieftina". Cum ai mentionat si tu nu merge prea bine asa ca poate ar fi mai bine una fara...parerea mea :) . Io un mac 25 crek as lua acuma (buget cam mic)

 

M-am cam bagat si io cam asa fara rost da am zis ca nu incurc pe nimeni :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest just_m3
frate....mie mi`au trimis una buna...in afara de floyd care ma enerveaza..dar nu mult...trag de el ca nebunu si n`are nici pe dreaq. Necku e bun, am cantat si pe neckuri mai proaste. Si n`a zis nimeni ca`i fender :)

de ce te enerveaza?

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

pentru ca se tocesc usor suruburile si are tendinta sa dezacordeze uneori. depinde de corzi si de cum il folosesti. Daca il tragi pana in lemn, se cam dezacordeaza.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

logic, dar nu gasesc de unde din romania, iar de pe thomann, nu-mi vine sa dau 30d e euro pe transport pentru 3 suruburi...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.