www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare iOS recording/vst


Recommended Posts

Stie cineva Ampkit-ul de la Peavey ar merge cu un soft de inregistrare gen FL Studio (varianta platita) pe un dispozitiv apple iPhone/iPad? Ma tentează sa incerc, deoarece deja ma doare capu' de la windows, cubase, audacity, si vst-urile alea de windows, nicicum nu reusesc sa gasesc o combinatie sa meargă...

Link to comment
Share on other sites

AmpKit, din cîte îmi amintesc, era aproape abandonware, ca și ReValver-ul lor de PC, de altfel.

Eu am avut experiențe plăcute fie cu AmpliTube, fie cu ceva de la Positive Grid (BiasFX, în special, dar și Bias Amp). Poți înregistra fie direct în GarageBand sau recorder-ul aplicației (AmpliTube sigur are, cele de la PG nu mai știu), sau poți scoate sunetul procesat în timp real din iPad sau iPhone, ce ai, și înregistrezi în laptop.

Dacă vrei FL Studio direct pe iPhone/iPad, nu știu, sincer. Dar știu că era o aplicație care permite un fel de "sound bridge", cu care puteai înregistra din orice în orice (e.g. Bias -> GarageBand).

Nu am mai testat soluția asta de mai mult de 1 an, dar sînt destul de sigur că mai merge, poate chiar și mai ușor. Cînd foloseam eu, aveam Jamup, apoi BiasFX și înregistram fie cu IK Multimedia iRig (v.1), fie cu ceva de la Bergenbier, nu mai știu exact modelul, dar tot ceva simplu era.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.