www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nationala De Rock


Guest NationaladeRock

Recommended Posts

m-am uitat la filmari si pot spune ca mi-a placut mai mult andrei, a dat o amprenta personala melodiei, n-a cantat-o ca un robotel cap-coada...si se vede ca o si simte calumea...partea de viteza iarasi mi s-a parut mai reusita la el...iar pentru cei uber carcotasi: incercati voi melodia aia pe o chitara behringer

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dragalasule slasshh! Am vazut si eu videourile si am mers si la concurs. E problema ta personala daca consideri ca marele premiu a cantat mai prost decat locul 1. iar daca zici ca marele premiu nu a cantat toata piasa inseamna ca nu stii piesa intra pe dc++ si pirateaz-o, asculta si dupa aia scrie mesaje pe forum! La felul in care a reactionat publicul la Andrei Sora comparativ cu restul nu poti spune nimic.

daca nu ma insel la Mihai Alexandru se striga din public "Nashpa." Adica publicul e mai prost sau ce? La o piesa nu facea decat sa tina o nota cateva masuri, asta e semn de virtuozitate nu? Ai zis bine ca "cine cunoaste sa asculte!": problema este ca tu nici nu cunosti nici nu auzi bine - intre marele premiu si locurile 1 si 2 a fost mare diferentaâ. Iar cei care au fost in jurui inclusiv Adi Manolovici sunt profesionisti nu afoni. Faptul ca in sala publicul a sustinut castigatorul marelui premiu e fara dubiu. Iar Andrei Sora a cantat trei piese in timp ce locurile 1 si 2 au canta cate 2.

Domnu Anton, daca nu reusesti sa faci diferenta dintre original shi ce a kntat Andrei Sora inseamna k nu avem cum sa discutam despre chitara.

Iar despre public... dupa ce a terminat Andrei Sora de kntat jumate din public s-a retras! Daca el are multi prieteni f bine! Da asta nu are nici o legatura cu kntatul la chitara. Si primul concurent a avut un public la fel de mare. Asta nu inseamna k a kntat shi bine la chitara!

Kt despre strigatul "nashpa"... s-a strigat la ultimul concurent, nu la Mihai Alexandru.

Si vezi k in regulament scrie:"Concurentii vor avea la dispozitie acelasi efect de chitara si statie, iar in interval de maxim 10 minute, pe instrumentul propriu( chitara electrica) vor putea face proba abilitatilor lor" . Deci cu trei piese a depasit cu mult cele 10 minute. A fost o greseala din partea organizatorilor k nu l-au depunctat. Asta e ink un motiv pt kre premiu 1 shi 2 trebuiau sa fie in fatza lui Andrei.

In fine...nu cred k mai are rost sa discutam, k ai spus numai aberatii!

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Sora
m-am uitat la filmari si pot spune ca mi-a placut mai mult andrei, a dat o amprenta personala melodiei, n-a cantat-o ca un robotel cap-coada...si se vede ca o si simte calumea...partea de viteza iarasi mi s-a parut mai reusita la el...iar pentru cei uber carcotasi: incercati voi melodia aia pe o chitara behringer

 

He. Merci mult. :)

 

Domnu Anton, daca nu reusesti sa faci diferenta dintre original shi ce a kntat Andrei Sora inseamna k nu avem cum sa discutam despre chitara.

Iar despre public... dupa ce a terminat Andrei Sora de kntat jumate din public s-a retras! Daca el are multi prieteni f bine! Da asta nu are nici o legatura cu kntatul la chitara. Si primul concurent a avut un public la fel de mare. Asta nu inseamna k a kntat shi bine la chitara!

Kt despre strigatul "nashpa"... s-a strigat la ultimul concurent, nu la Mihai Alexandru.

Si vezi k in regulament scrie:"Concurentii vor avea la dispozitie acelasi efect de chitara si statie, iar in interval de maxim 10 minute, pe instrumentul propriu( chitara electrica) vor putea face proba abilitatilor lor" . Deci cu trei piese a depasit cu mult cele 10 minute. A fost o greseala din partea organizatorilor k nu l-au depunctat. Asta e ink un motiv pt kre premiu 1 shi 2 trebuiau sa fie in fatza lui Andrei.

In fine...nu cred k mai are rost sa discutam, k ai spus numai aberatii!

 

Au fost unii care au cantat si 4 piese sau 2-3 care au depasit 10 minute - d-aia am bagat si eu Phantom Of The Opera. Initial ma hotarasem sa las doar primele 2.

Edited by Andrei Sora
Link to comment
Share on other sites

Domnu Anton, daca nu reusesti sa faci diferenta dintre original shi ce a kntat Andrei Sora inseamna k nu avem cum sa discutam despre chitara.

Iar despre public... dupa ce a terminat Andrei Sora de kntat jumate din public s-a retras! Daca el are multi prieteni f bine! Da asta nu are nici o legatura cu kntatul la chitara. Si primul concurent a avut un public la fel de mare. Asta nu inseamna k a kntat shi bine la chitara!

Kt despre strigatul "nashpa"... s-a strigat la ultimul concurent, nu la Mihai Alexandru.

Si vezi k in regulament scrie:"Concurentii vor avea la dispozitie acelasi efect de chitara si statie, iar in interval de maxim 10 minute, pe instrumentul propriu( chitara electrica) vor putea face proba abilitatilor lor" . Deci cu trei piese a depasit cu mult cele 10 minute. A fost o greseala din partea organizatorilor k nu l-au depunctat. Asta e ink un motiv pt kre premiu 1 shi 2 trebuiau sa fie in fatza lui Andrei.

In fine...nu cred k mai are rost sa discutam, k ai spus numai aberatii!

deci dupa parerea ta, mai bine castiga concursul unul care a tocit partituri si taburi la 2 melodii arhi cunoscute si le-a cantat unu la unu cu originalul decat altul care are ceva de spus prin muzica, care este original, care improvizeaza...

Link to comment
Share on other sites

Guest Anton

Scumpule Slasschh, baga la cap ce a sput Ilun! daca esti asa bun de ce nu ai concurat?. sau ai concurat dar nu ne soui cine ai fost?

Edited by Anton
Link to comment
Share on other sites

Guest Anton
Bine ca exista butonul de edit si-asa ai putut s-o dai la intors. O sa-ti ignor jignirile subtile la adresa mea. De fapt, mai bine te ignor total. :)

Hai bafta!

 

Later: M-am adresat lui Anton (pentru a se evita confuziile).

 

Domnu doctor. nu am dat-o la intors pentru ca nu puteam sa-ti scriu tie (ar fi fost ilogic). imi cer scuze daca te-am jignit, chir si subtil.

multa bafta si tie!

Link to comment
Share on other sites

Guest Anton
m-am uitat si eu la video-uri si pot zice ca intr-adevar claudiu a cantat mai bine ,cu mai multa siguranta, plus ca a cantat si cu trupa !

 

dar chitara SIGUR O MERITA ANDREI !!!

 

 

Chitara o merita sigura Andrei, pentru ca a cantat mai bine. iar eu am fost in sala, am ascultat toate trei piesele si spun asta in cunostiinta de cauza. claudiu a cantat cu siguranta :) , pentru ca nu s-a miscat de pe loc si a stat cu ochii numai in griff!

felicitari toata lumea!

Edited by Anton
Link to comment
Share on other sites

Guest eueueu

Hello! In primu rand felicitari Adi pt. initiativa, (una peste alta a ieshit super) si felicitari si premiantilor !

Vreau sa spun ca dupa prima parte nu am crezut k va ieshi asha de bine, dar spre final am avut okazia sa vedem 2 chitaristi exceptionali: Andrei Sora shi Claudiu Ursache. Amandoi au interpretat piesa For the love of God shi au facut-o f bine! :) Intradevar poate juriul a greshit un pic in clasifikre, eu personal ii dadeam lui Claudiu U. marele premiu pt k a reushit intradevar sa transmita prin chitara (mi-a facut un prieten sa-i dea lacrimile knd a kntat For the love), shi plus ca am auzit shi compozitzie proprie intre piese, pasaje in modul frigic (fiind muzician mi-e greu sa trec cu vederea) chestii pt. kre tre sa ai adevarate cunostinte(nu doar powertab) :) . Acum sa nu uitam k shi Andrei Sora a kntat pe o chitara kre dupa 3 note se dezacordeaza shi a facut-o f bine. Nu a transmis la fel de mult, dar s-a bagat la niste pasaje grele, shi iau ieshit chiar bine, si tinand cont k are 16 ani.... jos palaria. Si in final, Andrei chiar avea nevoie de chitara aia... Ma gandesc k la asta s-a gandit shi juriul, shi f bine a facut! Oricum felicitari la amandoi shi multa bafta in continuare!

Si felicitari ink odata Adi... tot asha! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

bai mie mi-a placut mai mult Andrei Sora, decat Catalin, si asta fiindca mi s-a parut ca ii facea placere sa cante piesa aia si improvizatiile alea "haotice" au avut ceva efect asupra parerii mele, pentru ca e bine ca a avut curaj sa se avante, asa mai apar si chestii originale, ca de muzicanti e plina tara cica :) , oricum cu ocazia asta il felicit si eu pe Andrei(bravo man cand am vazut ce ai facut cu behringer-ul ala m-am speriat) si ii felicit si pe ceilalti care au participat la concurs, sper sa mai aiba loc astfel de evenimente, ca poate se mai misca muzica la noi

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei Sora
bai mie mi-a placut mai mult Andrei Sora, decat Catalin, si asta fiindca mi s-a parut ca ii facea placere sa cante piesa aia si improvizatiile alea "haotice" au avut ceva efect asupra parerii mele, pentru ca e bine ca a avut curaj sa se avante, asa mai apar si chestii originale, ca de muzicanti e plina tara cica :) , oricum cu ocazia asta il felicit si eu pe Andrei(bravo man cand am vazut ce ai facut cu behringer-ul ala m-am speriat) si ii felicit si pe ceilalti care au participat la concurs, sper sa mai aiba loc astfel de evenimente, ca poate se mai misca muzica la noi

 

Merci mult... Chiar mi-a facut mare placere sa cant si nu numai For The Love Of God... Sper sa se fi vazut...

Link to comment
Share on other sites

Dragalasule slasshh! Am vazut si eu videourile si am mers si la concurs. E problema ta personala daca consideri ca marele premiu a cantat mai prost decat locul 1. iar daca zici ca marele premiu nu a cantat toata piasa inseamna ca nu stii piesa intra pe dc++ si pirateaz-o, asculta si dupa aia scrie mesaje pe forum! La felul in care a reactionat publicul la Andrei Sora comparativ cu restul nu poti spune nimic.

daca nu ma insel la Mihai Alexandru se striga din public "Nashpa." Adica publicul e mai prost sau ce? La o piesa nu facea decat sa tina o nota cateva masuri, asta e semn de virtuozitate nu? Ai zis bine ca "cine cunoaste sa asculte!": problema este ca tu nici nu cunosti nici nu auzi bine - intre marele premiu si locurile 1 si 2 a fost mare diferentaâ. Iar cei care au fost in jurui inclusiv Adi Manolovici sunt profesionisti nu afoni. Faptul ca in sala publicul a sustinut castigatorul marelui premiu e fara dubiu. Iar Andrei Sora a cantat trei piese in timp ce locurile 1 si 2 au canta cate 2.

 

Si nu in ultimul rand nu ar strica sa spui cine esti tu. La ce instrument cu corzi canti tu, ca sa-ti dai cu parerea asa de profesionist. Din ce scrii reiese insa ca esti suflator! No offence!

 

 

 

Iti recomand sa te redocumentezi pana sa faci vreo afirmatie de genul asta.Am mai dat eu pe langa casute, dar nu am auzit nici un naspa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

nu am niciun cuvant de zis in chestia asta, dar cred ca ar fi timpul sa se mute niste posturi la desert, sau sa se inchida topicul, pentru ca a inceput lumea sa boscorodeasca aiurea pe aici. Nu vad de ce incearca unii (unul de fapt) sa il faca pe Andrei Sora sa se simta prost ca a castigat, o fi invidia la mijloc. Cert e ca eu din video-uri nu mi-am dat seama ca omu canta pe behringer... si numai pentru asta merita marele premiu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.