www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Cantec De Gp Facut De Mine..


Cursedone
 Share

Recommended Posts

cam monoton si nimic special in compozitie, poate doar soloul care este dificil de cantat datorita duratelor inegale folosite :)

keep up a good work.

 

si daca te vei decide sa ramai numai la gp (si eu "compuneam" melodii in clasa a Xa) fara a le putea canta, sugerez sa renunti la cantat si sa inveti un DAW cum trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca pe MySongBook (.com), e concurs de piese in .gp5, eu m-am bagat de cateva ori ca si eu compunb (desi am trecut de MULT la fruity loops). GP-u e misto ca poti sa bagi orice masuri vrei si orice articulatii, orice, iti poti imagina cum ar suna piesa cantata pe bune :)

Link to comment
Share on other sites

cam monoton si nimic special in compozitie, poate doar soloul care este dificil de cantat datorita duratelor inegale folosite :)

keep up a good work.

 

si daca te vei decide sa ramai numai la gp (si eu "compuneam" melodii in clasa a Xa) fara a le putea canta, sugerez sa renunti la cantat si sa inveti un DAW cum trebuie.

pai si e ceva rau in asta?? daca maine o invat, desi am facut-o integral pe GP, cui o sa ii pese? tot asa a ramas piesa..

 

mentionez ca am ajuns la un nivel la care asta e destul de usoara, in afara bineinteles de solo..

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

+1 Susceptor

@Cursedone, frate mai schimba ritmul la tobe ca sa il trezeasca pe ascultator din letargie.

Link to comment
Share on other sites

"mai schimba ritmul de la tobe ca sa il trezeasca pe ascultator din letargie"

vorbeste dream theater hater-ul :)

 

o sa il mai schimb pe ici pe colo, oricum doar nu il puneam pe vreun demo sau ceva in situatia de acum(probabil ca daca o sa ajung vreodata la stadiul ala, o sa ramana doar solo-ul si main-rifful la fel)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
"mai schimba ritmul de la tobe ca sa il trezeasca pe ascultator din letargie"

vorbeste dream theater hater-ul :)

Pai tocmai d-aia sunt cel mai in autoritate sa militez pentru anti-letargie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.