www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandari Amplificator


Recommended Posts

Salutare. Sunt in cautarea unui amplificator high gain sau un combo . Cant mare parte metal si rock dar si blues cateodata, am nevoie de un amplificator nu foarte mare 30w sunt suficienti deoarece nu vreau sa deranjez vecinii. Am un buget de 1000 lei. As vrea sa am totusi cateva setari pt ton deoarecw amplificatorul pe care il folosesc nu imi permite asa ceva, el avand doar Gain, Volume, Tone. Eu as cam dorii sa pot seta manual mid, bass, treble etc si sa am posibilitatea de a folosi reverb fara sa am inca o pedala. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Blackstar HT-5, 5W full lampa, combo, nu e foarte greu, mai mult pentru blues, rock dar am cantat metal cu el pe scena, are suficient gain si putere, vad ca au scos MKII acum care are si reverb si niste switchuri de ton, il recomand oricui. Cons - e dublul bugetului tau

Vox VT40X - combo, 40 W hybrid, e modeller dar am auzit tonuri interesante din el. Stiu pe cineva care il are acasa si e foarte multumit, dar habar n-am daca face fata live. Pros - 1000 lei pe thomann, au si varianta de 20W mai ieftina

Daca te intereseaza mai metal, ma gandesc sa vand un Peavey 6505+ Mini, 15W full lampa,. Cons - doar head, va trebui sa cumperi si cabinet pt el.

Toate au cel putin 2 canale, EQ pe 3 benzi si reverb si cred ca si line-out cu cabsim (nu sunt sigur de vox)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.