www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Satriani - Tears In The Rain


Recommended Posts

Guest hututui

dupa cum a zis si carramba, clapa este un pic cam tare.

parerea mea este ca tu canti piesa prea drept, prea mecanic, nu te lasi dus de "val", nu se simt nuante, ceea ce ar fi important la piesa asta.

partea buna este ca sunt 100% sigur ca poti interpreta mai bine si astept varianta "imbunatatita". adevarul este ca e greu sa dai nuante de acustica pe elctrica, dar nu imposibil.

 

spor la treaba si nu te supara (cred ca asta e unul din scopurile forumului, sa ne exprimam pareri si sa ne invatam unii pe altii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
Am incercat un cover dupa Satriani "Tears in the rain" la care am mai adaugat o clapa pe fundal.

Multumesc pentru (eventuala) auditie :)

 

Salut!

 

Mie mi se pare foarte ok. Nu cred ca armonia e prea tare. Very nice.Keep on the good work. Da eu tot astept pe cineva sa interpreteze Satch Boogie. :)

Link to comment
Share on other sites

In primul rind multumesc pentru raspunsuri.

Hututui, ai dreptate, asa mi se pare si mie ca o cint, foarte plat. Intra-adevar suna altfel pe acustica, dar nu am cum sa o inregistrez, trebuie sa-mi iau un microfon. Electrica (visla mea cel putin) suna a sirma, asa mi-a venit si ideea sa pun o clapa, sa sune un pic mai cald.

alexm, o sa vina si satch boogie, mai ai un pic (mai multa) rabdare :)

Spor la studiu!

Link to comment
Share on other sites

Guest alexm
trebuia sa fi fost la finala concursului chitaristic RGC (acela cu chitara lui manu ca premiu)...ai fi vazut niste interpretari cul acolo :)

 

Poate data viitoare o sa fiu prezent. :) Si am o impresie ca si tu a participat la o interpretare din aia cul, chiar daca nu am fost acolo sa fiu sigur :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.