www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantatul Pe Bilete


carramba
 Share

cantatul pe bilete - pro sau contra  

37 members have voted

  1. 1. Sunteti de acord sa cantati pe bilete in orice club?

    • da
      22
    • nu
      15


Recommended Posts

Man, gandeste-te ca vine o trupa foarte mare in deschiderea careia esti rugat sa prestezi cu a ta formatie. Pretul biletului sa zicem ca ar fi pe undeva pe la 400-500 mii din care banii vostri sunt undeva pe la 30-40 % din incasari... intr-un club unde intra leje 200 persoane sau in cazul Old Scool (Preoteasa) 500 oameni... ceea ce nu-i de colo, zic eu. Oricum, nu bag mana in foc pt faza povestita dar daca as sustine pana in panzele albe niste afirmatii fara vreo dovada palpabila, mi-as taia singur craca... si inca nu am iesit la pensie d.p.d.v. muzical, inca mai am ceva de spus in acest sens, zic eu. :)

 

Am tras doar un semnal de alarma, cum ca nu prea mai sunt de acord sa cant pe incasarile din bilete si asta dupa ce multi ani am cantat pe sume fixe, dar alte genuri muzicale care nu ma reprezentau.

Link to comment
Share on other sites

E plina lumea de wannabes organizatori. Mesaj subliminal: Mhm, Old School? :) Am inteles! :)

 

Pai cine mai are aventuri din astea si le poate proba sa posteze linistit.

Ma gandesc ca tzepele se trag continuu, nu preferential. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

@Catalin S. - ai dreptate si nici nu-ti inchipui cat de mult se practica acest gen de "lucratura". si atunci, avand in vedere si acest lucru, nu este mai corect sa se cante pe gaj fix, stabilit de comun acord? :)

 

@Junk Yard-daca face greseala si-l da in gat, nu mai pupa cantari la "ciocoiul" respectiv! iar locurile de cantat sunt detinute de "ciocoi" si sunt destul de putine, asa ca nu prea ai de ales :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Tu de unde stii? :)

 

@StratMan: poate ciocoiul e doar un biet organizator si nu sef de cabaret. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

@StratMan: poate ciocoiul e doar un biet organizator si nu sef de cabaret. :)

la chestia asta eu nu pot sa-ti raspund decat printr-o recomandare (pe care ti-am mai facut-o, de altfel): cand vei avea destula experienta in rezolvarea unor probleme de genul celor intamplate, in relatiile cu "ciocoii", ai sa-ti raspunzi singurel la astfel de intrebari. sa fii tu convins ca "ciocoiul", SI din acest motiv, este "montat" acolo si n-o sa-l mute nimeni, DOAR ca sa ti se faca tie dreptate! iar @Catalin S., @Doctor X si altii cunosc mai bine decat iti inchipui tu, aceste aspecte. no offence.

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Man, Doamne fereste... dar chiar n-am zis nimic din care sa reiasa ca nu ai cunoaste aceste aspecte... :)

Of, mai baieti. Fiti si voi atenti la ce se posteaza...

@StratMan: Doctor X nu se pricepe la cantari in cluburi, dar se informeaza...Asa ca nu-s cel mai bun exemplu. Scuze! Catalin, in schimb, este. :)

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

@Catalin S. - am sters virgula, pt a disparea confuzia! (ai dreptate, datorita acelei virgule, se putea interpreta si asa) nu-i raspundeam, in postul meu, decat lui @Junk Yard iar voi doi si "altii" erati citati, pe drept cuvant, ca cunoscatori ai problemei! no offence. :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.