www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

BUDDA Super Drive 30


Recommended Posts

Pret: 4700 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0751579899 sau PM
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Scot la vanzare un Budda Superdrive 30 (pre Peavey)

De punctat:

 -  point to point hand wired;

 - effects loop-ul este extraordinar.

- slave out and switchable speaker outputs (4/8/16).

-  Are o modificare facuta in fabrica si anume controlul volumului preampului pentru canalul clean (adica relgarea a cat headroom poti avea pe canalul de clean) - knobul singuratic din dreapta inputurilor. Este un reglaj absolut necesar din punctul meu de vedere iar adaugand asta la un amplificator si asa extraordinar, nu poate fi decat bine, sporind versatilitatea lui.

Este un amplificator simplu de folosit, are 2 canale, fara efecte, fara alte circuite care ar scadea din puritatea tonului .  

 Canalul de drive are 2 tipuri : Normal (vintage - Marshall bluesbreaker type) si Modern ( mid scoop ).

Canalul de clean are Brite switch (un fel de trebble boost -  in combinatie cu pozitia 2 si/sau 4 a unui Stratocaster, e exact ce trebuie). Nu are zgarieturi, lovituri, nu bate, nu troncane, nu scartzaie, nu bazaie.

Are 19 kg

Il vand pentru ca strang bani pentru altceva, asadar nu ma intereseaza nici un fel de schimb, va rog nu intrebati!

Pretul este de 1000e si nu este negociabil!

Pentru intrebari, propuneri etc. ma gasiti la telefon (0751579899) sau in privat.

 

BDA1.JPG

BDA2.JPG

BDA3.JPG

BDA4.JPG

BDA5.JPG

BDA6.JPG

BDA7.JPG

BDA8.JPG

BDA9.JPG

BDA10.JPG

BDA11.JPG

BDA12.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Radu Lazarovici said:

Sa inteleg ca are vreun defect ? Abia l-ai cumparat ! Ce nu-ti place la el ?

Nu l-am cumparat, a ajuns la mine printr-un schimb. Nu are nici un defect, daca ar fii avut, evident, as fii specificat. Cum am scris si in anunt, motivul vanzarii este ca vizez alte achizitii, care trebuiesc finantate. Imi place foarte mult amp-ul, dar nu imi este imperios necesar. Daca se vinde bine, daca nu, iarasi bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

un amplificator absolut bestial ! mai ales daca intra pe mana unui chitarist care are si scule bune dar si maini bune si mai ales TON !!! ;)

in perioada cand cantam cu Rares Totu in Trenul De Noapte, el a  folosit exclusiv acest amplif... ce  putea sa scoata din el... mama mia !!! ;)

Nu e de ratat, mai ales ca e din perioada pre Peavey... ;)

 

P.S. desi are "doar 30 de watti, este LOUD AS HELL !!! ;)

Edited by marcianpetrescu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
On 29/02/2020 at 13:16, ValeChitara said:

Valabil!

Revin si spun ca este un amplificator foarte bun, mai ales ca este din primele serii, inainte sa fie cumparata firma de catre Peavey !

Daca-i puneti un cvartet perfect de lampi EL84 de tip militar din alea rusesti... o sa sune de nu va vine sa credeti !

Nu ratati un amp de calitate adevarata ! ;)

P.S. Nu-l cunosc pe vanzator si nu am nimic de castigat ! Vreau doar sa vad ampliful asta ca ajunge la cineva care chiar o sa-l cante ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.