www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

wierd stuff


Guest _Theo_
 Share

Recommended Posts

am vazut la televizor nu mai stiu pe ce canal prezentare la "chitara" aia.era foarte incantat pustiul de ea!:)

se aprind beculete pe griff cu unde sa ti degetu si are melodii presetate parca,poti sa faci download in ea de melodii mi se pare,

oricum chestia e ca e mult mai accesibila unui copil decat o chitara normala si mai atragatoare cred,si asta cred ca e un lucur bun! nu stiu pretul insa...

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Ma credeti ca anu trecut ma gandeam ce misto ar fi una dinasta si ma batea un gand sa cooptez un lutier pentru un proiect de gen? Nu stiam ca exista/urma sa existe.

Mi se pare foarte misto, ca realizare si ca idee.

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

dap...de acord la faza cu beculete atragatoare pt ochii copilasului..ma gandesc acum la buzunaru parintelui...:) totusi cea mai buna solutie cred ca e reghin + acorduri.go.ro. banuiesc ca asa am inceput mai cu totii...prima data cand am pus mana pe chitara nici nu visam sa existe asa ceva : :)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

nu e nici pe departe gibson digital guitar

 

aaaaaa...sry cosu...nu urmarisem discutia pana la capat...tare si chesti cu variax, oricum e scula de studio banuiesc...adica nu vad un chitarist iesind pe scena cu asa ceva...

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca si sa inveti sa canti la chitara pe asa ceva e o greseala. Da, ppoate face totul intuitiv, usor de prins la modul teoretic, etc. Problema este ca nu are corzi. Din acest motiv cine incepe sa cante pe asa ceva nu va avea idee cum se simte vibratia, nu va sti sa controleze dinamica si atatea altele. Asta are chitara ( si in general instrumentele cu corzi ) mai mult fata de cele digitale. Sa inveti unde-s notele si cum sa-ti intinzi degetele este o parte mica din cantatul la chitara si imi pare rau sa zic dar pe jucaria asta nu poti sa inveti restul. E ca un fel de clapa la care trebuie sa-ti chinui degetele ca la chitara. Nu ii vad utilitatea.

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

iti dai seama ca daca nu avea nici o utilitate, nu isi mai bateau aia de la yamaha capu' cu ea...exista lume care cumpara probabil. pe aia intreba-i ce utilitate iau gasit si cu ce i-a ajutat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.