www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am nevoie de niste pareri(idei)


Eugen D

Recommended Posts

salut. ma gandeam am auzit ..pe la unii , altii. k si-au pus floyd pe chitara .

eu am Ibanez Gsa60 ideea e k imi place chitara dar n-are floyd.

stie kreva se poate pune un floyd pe ea? ..si daca da cu cine su unde ar trebuii sa ma duc sa-mi faca asta? stiti oameni kre ar putea sa ma ajute? plss dau beri daca imi iese kitara misto :)

Link to comment
Share on other sites

Personal mi se pare o chinuire a chitarei inutila. Trebuie sa sapi in chitara pentru a face loc floydului. Gandeste-te ca asta inseamna sa distrugi finisajul . Fie il lasi asa si arata ura fie il dai jos pe tot si refinisezi chitara (alti bani ,alta distractie). Un floyd original e 200$ adica aproape cat ibanezul ala. Fa altceva cu banii.

Ii las pe posesorii de floyd sa iti explice ce blele iti aduce punea aia pe cap :)

 

 

PS:renunta la limbajul de irc (folosirea excesiva a literei "k" si pocirea limbii romane). Ajuta mult cititorul :)

Link to comment
Share on other sites

bine ma.. pune asta in regulament..

daca asa e omu obisnui lasa-l....

n-am mai inatalnit regulament in care sa se interizca "k" in loc de "ca"

pe bune acu... cu ceva vreme in urma mi-ai zis sa nu mai pun multe puncte k deranjaza acu sa nu mai folosesc "k" .

LASA OMU SA VB CUM II PLACE . atata timp kt e decent

serios acum... exagerezi cu fazele astea

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

Salut,

 

Se intampla sa fi citit multe comparatii despre chitari cu si fara floyd (aveam niste bani in plus la un moment da si vroiam si eu o chitara electrica mai calumea). Treaba e ca eu unul am ajuns la concluzia ca in 95% din cazuri floydul mai mult de incurca (daca nu e de calitate, deci scump). Mai mult arareori o sa il folosesti.

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

am mai intalnit discutia asta si pe forumu lu' vai. si bine zicea un tip acolo: daca e o chitara buna, nu merita sa ii belesti finisajele, daca e una nasoala, nu merita banii care ii dai pe floyd. solutia: mai pune inca p-atat, si ia-ti o chitara cu floyd din fabrica. parerea mea

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.