www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Volume Pedal, Tremolo & Delay, Chorus, Cabluri Chitara De Calitate


Recommended Posts

Pret: Deschis la orice oferta


Localitate: Arad


Contact: Thread reply sau PM, indiferent


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Accept schimburi

Ma intereseaza sa fac acum doua sau trei achizitii dintre cele cinci lucruri urmarite. Importanta egala intre tremolo si delay, pedala de volum si pedala chrous poate sa mai astepte daca e cazul.

 

Ca idee nu ma intereseaza entry-level sau budget-oriented pedals. Doresc pedale care nu sug tonul chitarii, nu imi afecteaza sunetul si ofera consistenta necesara in sunet; asa ca atentia mea ar fi pe pedale consacrate si de renume, dar accept si eventuale propuneri de hand-made copii dupa ele.

 

La delay m-ar interesa eventual o varianta cu setup pre-stage sa pot schimba efectele in timpul melodiilor, insa accept la fel de fericit si o varianta individuala de genul MXR Carbon Copy.

 

La tremolo pedal tin sa mentionez ca ma intereseaza tremolo pedal (adica variatia de volum) si nu vibrato pedal (adica variatia de pitch).

 

Pedala de volum si nu e chiar atat de problematica la modul general.

 

Pt pedala chrous am cel mai mic interes, insa totusi existent.

 

Caut doua cabluri de super calitate de genul Fender Custom Shop de maxim 3 metri. Am vazut ca s-au mai vandut aici pe RGC. Daca cunoasteti alte variante si aveti alte propuneri, accept bucuros ideile.

 

Ca ultima idee, nota informativa importanta, voi proceda ca intotdeauna: Primesc ofertele, rezerv o zi, doua, trei pentru a cantari situatia in parte pentru fiecare (si a face studiul necesar in cazul unui produs care nu il cunosc atat de bine), mai pun cateva intrebari vanzatorului despre produs, apoi iau decizia finala care va fi comunicata fiecarui om in parte cu care am inceput discutiile. Multumesc anticipat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sunt fericitul propietar al unui nou TC Electronic Flashback X4, deci delay-ul cade de pe lista. Sa-l folosesc sanatos!  :lol:  :lol:  :lol:

 

Astept si alte oferte.


Am completat setup-ul si cu un moded hm mxr '74 phaser 90. Ma intereseaza in mod special in ordinea prezentata: pedala de volum, reverb, tremolo. 

 

Foarte important... nu ma intereseaza pedale multi-effects. Ma intereseaza pedale individuale sau de genul strymon care au pre-stage setup cu cate doua butoane.

Edited by hourglass
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.