www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Source Audio Nemesis Delay


Recommended Posts

Pret: 1300 lei


Localitate: Bucuresti


Contact: PM


Link producator: http://www.sourceaudio.net/products/one_series/nemesis_delay.php


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Vind un Source Audio Nemesis Delay, in stare perfecta, cumparat nou de la Thomann acum vreo 2 luni. Singura diferenta fata de unul nou din magazin este dual lock-ul de pe spate (se vede si in poze) In rest are sursa originala, cutia, toate accesoriile.

 

De cind a aparut acum citeva luni a facut senzatie, este un delay extrem de versatil, e plin netul de review-uri si demouri toate superlative. Stie MIDI, preseturi, mai multe engine-uri diferite, stereo, diverse variante de routing dry/wet, se poate pune un efect extern in bucla de feedback a delay-ului, are aplicatie de mobil pentru editare, tot ce vrei.

 

De ce il vind daca e asa grozav? Pentru ca mi-am dat seama ca folosesc 90% din timp tot presetul de Tape pe care il aveam deja in El Capistan si pentru ca desi mi-am inchipuit ca o sa folosesc la maxim partea de preseturi si de MIDI am constatat ca de fapt nevoile mele legate de o pedala de delay sint foarte simple, deci din nou prefer sa ma intorc la El Capistan. My loss, your gain.

 

Un review de la Pete Thorn, insa exista foarte multe demouri pe youtube care merg foarte in detaliu cu sunetele si feature-urile pedalei.

 

Pretul pe Thomann este 1550 lei plus transport. Pretul meu 1300 lei, transport inclus in orasele principale pentru plata in avans pe card.

 

Poze cu pedala:

post-227-0-74242000-1472232129_thumb.jpgpost-227-0-49917500-1472232146_thumb.jpgpost-227-0-77229200-1472232153_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.